Antoine d’Agata: Odysea

Dátum a čas:
piatok - 15. 11. 2013 - nedeľa - 09. 02. 2014 - 10:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Galéria Alfa

Antoine d’Agata_Odysea

Antoine d’Agata: Odysea

OTVORENÉ: streda – nedeľa od 12:00 do 18:00 do 9. 2. 2014 

Najvýznamnejším spoločným projektom oboch hlavných miest kultúry 2013 – Košice a Marseille-Provence 2013 – je bezpochyby projekt renomovaného kontroverzného francúzskeho fotografa, člena Magnum Photos, Antoina d´Agatu. Od roku 2011 pozoroval emigrantov z rôznych krajín, ktorí sa snažili utiecť do Európskej únie. Výstavou s metaforicky príznačným názvom Odysea zachytáva prostredníctvom textov, fotografií a videí ich zložitý, nespravodlivý osud a strastiplnú cestu. Antoine absolvoval v Košiciach rezidenčné umelecké pobyty, počas ktorých sa zameral na sledovanie ukrajinských emigrantov na Slovensko.

Nevšedná výstava bola prezentovaná najprv v slávnom marseillskom investičnom projekte MuCEM (Múzeum stredomorských kultúr), kde zožala obrovský úspech a teraz sa v rámci projektu SPOTs a festivalu Cesta do neznáma dostala aj do košických  Kasární/Kulturparku.

Vstupné: 1 €, študenti a ZŤP 0,70 €

Organizátor: Košice 2013, n.o. Partneri: SPOTs, Kasárne/Kulturpark, Atelier de Visu, Muzeum Nicéphore Niépce, Marseille – Provence 2013, MK SR

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.