Apríl v kultúre

Dátum a čas:
nedeľa - 30. 03. 2014 - utorok - 29. 04. 2014 - 22:00


VÝSTAVY FOTOGRAFIEK – ILLAH VAN OIJEN, MAIJA LAURINEN A MIRA GÁBEROVÁ

portrait_1_5-3Do 6. 4., streda – nedeľa, 11:00 – 18:00

Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa

Tvorba Illah van Oijen z Holandska a Maija Laurinen z Fínska priniesla nové pohľady na našu krajinu tak, ako ich vidia autorky s rodiskom za hranicami. S video inštaláciami sa prezentuje reprezentantka mladej generácie slovenských umelcov Mira Gáberová.

Vstup: voľný

 

VÝSTAVA MICHALA ČERNUŠÁKA 

pozvanka cernusak (1)Do 6. 4., streda – nedeľa, 13:00 – 18:00

Kasárne/Kulturpark, budova Bravo

Obrazy Michala Černušáka MY VYRIEŠIME VAŠE PROBLÉMY/WE WILL SOLVE YOUR PROBLEMS sú zo súkromnej zbierky Milana Dobňáka.

Vstup: voľný

 

JAPONSKO EURÓPSKYMI OČAMI 

Do 30. 4., utorok – nedeľa:  11:00 – 18:00

Kunsthalle/Hala umenia Košice

landscape_1_6 (1)Fotografický projekt Japonsko európskymi očami  trvá od roku 1999 a v rámci neho organizuje nadácia EU – Japan Fest European Eyes on Japan/Japan Today rezidenčné pobyty pre fotografov z Európy, aby zaznamenali pre budúce generácie obraz rôznych prefektúr Japonska na tému každodenného života súčasných Japoncov.Pätnásty ročník, na ktorom sa zúčastnili Martin Kollár a Olivier Metzger, bol zameraný na oblasť Chiba v juhovýchodnej časti regiónu Kanto. Ich fotografie si možno pozrieť na výstave.

Vstupné: 1 €, dôchodcovia/ZŤP/študenti 0,70 €

 

PRIVATE NATIONALISM

27. 3. – 30. 4., 18:00

Kunsthalle/Hala umenia Košice

PrintPozývame vás na výstavu Private Nationalism/Privátny nacionalizmus do Kunsthalle/Haly umenia Košice. Medzinárodný výstavný projekt je vytvorený v spolupráci s inštitúciami Approach Arch Assotiation Pécs (H), MODEM Debrecín (H), Kassakovo centrum (SK), SPACE Bratislava (SK), K13 – Košické kultúrne centrá, Divus Praha (CZ), Bunkier Sztuki Krakow (PL) Ostrale Dražďany (D) a Apartment Project Istanbul (T). Projekt  predstavuje výtvarné diela, reagujúce na pálčivú problematiku nacionalizmu, aktuálnu, no špecifickú vo všetkých zúčastnených krajinách. Umelecké diela budú vystavené postupne vo viacerých európskych mestách.

utorok – nedeľa: 11:00 – 18:00

Vstupné: 1 €, dôchodcovia/ZŤP/študenti 0,70 €

JARNÉ PRÁCE V ZÁHRADE

2. 4., 17:00

Výmenník Wuppertálska

Jar prišla tohto roku už vo februári. Niektorí záhradkári sa toho chytili a začali s jarnými prácami. My sme však nechali záhradu ešte oddychovať a s prednáškou o jarných prácach pod vedením Róberta Gregoreka z Botanickej záhrady v Košiciach prichádzame začiatkom apríla.

UČITEĽSKÁ VÝSTAVA

každú stredu od 13:00 – 18:00

každý štvrtok od 16:00 – 18:00

Výmenník Važecká

Výstava učiteľov výtvarného odboru Základnej umeleckej školy Irkutská je vyústením ich neustáleho tvorivého hľadania a snaženia. Zároveň je vyústením potreby vedieť odpovedať a naučiť. Je zároveň výsledkom krásneho recipročného vzťahu s malými i veľkými výtvarne vzdelávajúcimi sa žiakmi. Výstava potrvá do 24. apríla.

 

BILLY BARMAN – MODRÝ JAZYK

3. 4., 19:30 

Kasárne/Kulturpark

Billy BarmanNový album Modrý jazyk predstavila skupina Billy Barman na sklonku minulého roka. Do dnešného dňa zbiera hudobná novinka výrazne pozitívne reakcie kritikov a recenzentov. Kapela sa rozhodla urobiť radosť zberateľom a vydať novinku i vo forme vinylu. Na jar navyše precestuje celé Slovensko, aby album naživo predstavila fanúšikom v ich obľúbených hudobných kluboch. V Košiciach sa zastaví 3. apríla.

Predaj vstupeniek: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/714/billy-barman

 

DIVADELNÉ PREDSTAVENIE SOLITUDO

4. 4., 19:00

solitudo A3-page-001Kasárne/Kulturpark

Divadelný súbor DISK Trnava sa košickému publiku predstaví hrou SOLITUDO v Kasárňach/Kulturparku 4. apríla o 19:00. Je to brutálna satira o samote, kríze morálky, hodnôt a vzťahov v spoločnosti. Súbor sa pokúša spoznať a zmapovať situáciu, v ktorej sa človek často ocitá – samotu. Pre niekoho je bolesťou, pre niekoho vykúpením. Sám môže byť človek na opustenom ostrove, ale aj uprostred ľudí. Samota môže spôsobiť psychickú traumu, ale aj regenerovať vnútro človeka. Rôzne pohľady na samotu sa herci pokúšajú vyjadriť dynamickými výstupmi, veľmi často s komickým až groteskným akcentom.

Vstupné: 4 €/2 €

 

ČO BY VIDEL H. CH. ANDERSEN V KASÁRŇACH/KULTURPARKU?

LitPark4. – 5. 4, 18:00 – 7:30

LitPark – Knižnice pre mládež mesta Košice

Knižnica pre mládež mesta Košice sa aj tento rok pridala k úspešnému medzinárodnému podujatiu Noc s Andersenom. Okrem LitParku budú deti môcť prežiť noc plnú hier, tvorivosti a kreativity aj v ďalších štyroch mimoškolských pobočkách knižnice.
DOBROČINNÝ KONCERT

4. 4., 19:00

Výmenník Brigádnická

Ďalší zo série koncertov na Brigádnickej bude patriť kapele Los Massakeros. Tá spustila na našom Polievkovom festivale vlnu pozitívnej energie. Výťažok z festivalu darujeme zvieraciemu útulku UVP v Haniske.

Vstupné: 3 €/2 € + dobrovoľný príspevok

 

VÝSTAVA „CAMERA NATURA“

Do 4. 4, (od 24. 3., 17:00 – 20:00)

Výmenník Štítová

Katarína Hudačinová využíva pri svojej tvorbe poznatky z histórie fotografie, tvorí camerou obscurou a fotografie prenáša na rôzne netypické materiály, aby umocnila jej výpoveď. Výstavou prinesie pohľad na prírodu svojimi očami. Výstava potrvá do 4. 4. a bude sprístupnená v utorok a štvrtok medzi 17:00 a 20:00 a v stredu od 10:00 do 18:00.

HUDBA NA STRECHE 

4. 4., 17:00 – 19:00

Výmenník Wuppertálska

Koncert na streche výmenníka prinesie mladým umelcom z Košíc príležitosť predviesť svoje umenie pred verejnosťou. Mário Koša sa vo svojom projekte zameriava na mladých ľudí, ich nedostatočnej socializácie a voľnočasových aktivít. Technika umožňuje mladým sťahovať hudbu alebo ju počúvať online doma z gauča, ale teraz si ju budú môcť vychutnať spoločne naživo.

 

SUSEDSKÁ VÝMENA DETSKÉHO OBLEČENIA, HRAČIEK A DOPLNKOV

5. 4., 10:00 – 12:00

Výmenník Obrody

Chceli by ste vymeniť ružové dupačky za modré a autíčka za matriošky? Vymeňte si so susedmi veci, aj skúsenosti počas ďalšej susedskej výmeny. Patrónkou akcie je opäť Danka Madejová.

PÁLENIE MORENY

6. 4., 14:00

Výmenník Wuppertálska

Tradícia, ktorá symbolizuje koniec zimy a príchod teplých jarných dní sa zachovala dodnes. Vďaka Alexandre Pastovovej a Miroslave Ivanovej budete môcť zažiť pálenie Moreny priamo v Komunitnej záhrade. Bude tomu predchádzať workshop výroby bábky, a to 3. 4. od 15:00 vo Výmenníku Wuppertálska.

DNI FRANCÚZSKEJ KULTÚRY
 
akcie v Kulturparku7. 4., 19:00

Igram – festival stredoškolských frankofónnych divadiel

Vstup: voľný

23. – 25. 4., 18:00

Prehliadka francúzskych filmov

23. 4. – Camille Claudel (1915)

24. 4. – Veľký závod/Grande Boucle

25. 4. – Život tej druhej/La Vie d´un autre

Vstupné: 3  €/2 € členovia FA

 

VÝSTAVA „ULIČNÍK ART“

7. 4., 17:00

Výmenník Štítová

Občianske združenie PRE LEPŠÍ ŽIVOT z Rankoviec pripravuje od júna 2013 projekt s názvom Uličník ART. Jeho cieľom je rozvoj zručností rómskej mládeže v oblasti komunitného umenia. Skupina mladých ľudí pod vedením umelca a výtvarníka Helmuta Bistiku vytvorila spoločne veľkoplošné maľby, fresky i mozaiky. Vznikla tak kolekcia autentických portrétov „mladých uličníkov“, ktoré by chceli ukázať svetu. Výstava potrvá do 21. apríla a bude sprístupnená vždy v stredu od 10:00 do 18:00.

DNI DETSKEJ KNIHY

8.  – 10. 4.

Posolstvo_2014-Plagat-page-001 (1)Kasárne/Kulturpak, Pavilón FOXTROT

Medzinárodné podujatie Dni detskej knihy, ktoré sa uskutoční v dňoch 8. – 10. apríla v pavilóne FOXTROT  a budove Alfa Kasární/Kulturparku,  je venované deťom, detskej knihe a jej tvorcom, spisovateľom a ilustrátorom. Každý rok sa organizuje v inom  regióne Slovenska. Aktuálny ročník bude v Košiciach. Inšpiráciou je Medzinárodný deň detskej knihy, ktorý si verejnosť pripomína 2. apríla, v deň narodenia rozprávkara Hansa Christiana Andersena.  Organizátormi projektu sú Knižnica pre mládež mesta Košice, BIBIANA – medzinárodný dom umenia Bratislava, SkBBY – Slovenská sekcia Medzinárodnej únie pre detskú knihu.

 

STREET ARTOVÝ ATELIÉR

9., 16., 23., 30. 4.

Výmenník Ľudová

Príďte sa zabaviť a oblažiť svojho kreatívneho ducha na Street artový workshop pod vedením Samuela Velebného. Počas týchto pravidelných stretnutí na vás čaká práca s kaligrafiou, skečom, plastika, trojrozmerný street art či radovánky s lepidlom.

 

pozvanka lipkovicVÝSTAVA PETER LIPKOVIČ – NESTÁLE MONUMENTY

10. 4. – 4. 5.

Kasárne/Kulturpark, budova Bravo, prízemie

Výstava košického výtvarníka Petra Lipkoviča (1960) je súborom  diel pod názvom Nestále monumenty. Nosným pilierom jeho tvorby je práca s hodvábnym papierom s citeľnou poetickou inšpiráciou. Vytvára tak objekty na osnove opakovania sa určitého rytmu farebnej a ornamentálnej modelácie s pretŕhaním papiera.

Otváracie hodiny: utorok – nedeľa 11:00 – 18:00

 24 HODÍN – EXPERIMENTÁLNY VÝSTAVNÝ PROJEKT

zabkova CL-page-00110. – 16. 4., 18:00

Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa

Každý umelec má 24 hodín na vytvorenie nového diela. Od 10. do 16. apríla sa uskutoční vždy o 18. hodine mini vernisáž, spojená s krátkou diskusiou s autormi.

 

OD PRÍRODY K SEBE

10. 4., 17:00 – 19:00

Výmenník Wuppertálska

Stretnutie, ktoré pripravila Patrícia Popierová, bude zamerané nielen na zdravú výživu, ale aj na organickú kozmetiku. Počas sprievodného mini workshopu budú mať účastníci možnosť vyrobiť si vlastnú zubnú pastu a krém.

ONE DAY JAZZ FEST 2014

11. 4., 19:00

Kasárne/Kulturpark

stiahnuťĎalší z cyklu svojich jazzových festivalov ONE DAY JAZZ FEST uvedie už o pár dní fenomenálny slovenský bubeník Martin Valihora. Po legendách, ako sú Hiromi, Tower of Power či Chaka Khan prijal tentokrát Martinovo pozvanie vystúpiť na Slovensku svetoznámy americký bubeník Chris Dave.

Milovníci jazzu na východnom Slovensku si dlho očakávanú hudobnú šou vychutnajú 11. apríla v Kasárňach/Kulturparku v Košiciach o 20:00.  Vstupenky sú predaji v sieti Predpredaj.sk a na Ticketportal.sk.

 

Sk 2.0SLOVENSKO 2.0

12. 4., 19:00

Kasárne/Kulturpark, budova Alfa

Slovensko 2.0 je film o dvadsiatich rokoch samostatného Slovenska očami desiatich režisérov. Skladá sa z desiatich 10-minútových filmov rôznych žánrov – od hraného, cez animovaný, dokumentárny až po experimentálny. Desať režisérskych osobností širokého generačného, názorového a žánrového spektra – Juraj Herz, Martin Šulík, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Mišo Suchý, Ondrej Rudavský, Iveta Grófová, Peter Krištúfek, Viera Čákanyová a Miro Jelok  – odpovedá na otázku: Čo je to Slovensko?

Vstupné: 4 eurá

 

GOD IS AN ASTRONAUT

14. 4., 19:00

Kasárne/Kulturpark

plagat God is an astronautAko dokáže byť monotónnosť nevšedná a zaujímavá? Päťčlenné írske inštrumentálne zoskupenie God Is An Astronaut vás vytiahne mimo reality, do sveta nabitého emóciami, snami, ale zároveň prekvapivou energiou. Zatiaľ posledným albumom Origins z roku 2013 a efektným využitím videoprojekcie na živých vystúpeniach sa God Is An Astronaut zapisujú do povedomia verejnosti ako jedna z najvynaliezavejších kapiel súčasnosti.

Vstupné: predpredaj: 14 €/na mieste: 16 €

 

LIFERESET

14. 4., 17:30

Výmenník Važecká

LifeReset je o rodine, ktorá sa rozhodla zmeniť svoj uponáhľaný život, zastaviť sa a cez dobrovoľníctvo na eko farmách nájsť opäť pravé hodnoty šťastného života. Tri mesiace preto Janči, Zuzka a ich troj- a dvojroční synovia dobrovoľne pomáhali novozélandským farmárom len za stravu a ubytovanie.

 

Peter_katinMUSICZOOM

16. 4., 19:00

Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa

Témou nasledujúcej prednášky MusicZoom s Petrom Katinom bude Recyklovaná hudba s podtitulom Ako opätovne využiť hudbu. Pôjde o rozprávanie o tom, ako renomovaní autori, skladatelia a interpreti naprieč rôznorodým žánrovým spektrom opätovne upravujú, adaptujú, prekomponujú a istým spôsobom recyklujú  rôzne hudobné diela, využívajúc ich jednotlivé časti, prvky, témy, motívy  a melódie, ktoré tak dostávajú nový, často neobvyklý, obsah i formu alebo z nich dokonca vznikajú úplne nové diela. MusicZoom bude prierezom klasikou, jazzom, alternatívou a zabrúsi dokonca i do vôd pop-music. Zjednodušene sa dá povedať, že pôjde o rozprávanie, ktoré bude siahať „od Bacha po Kylie Minogue.“ Rozprávanie bude opäť sprevádzané bohatými audio vstupmi a bude obsahovať i niekoľko zaujímavých video ukážok.

 

 

zabkova CL-page-001VÝSTAVA VIESŤ A NASLEDOVAŤ: ZUZANA ŽABKOVÁ

16. 4. – 1. 6., vernisáž o 18:00

utorok  – nedeľa: 11:00 – 18:00

Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa

Choreografka a vizuálna umelkyňa Zuzana Žabková vo svojej tvorbe pracuje predovšetkým s médiami videa a video performance. Súčasne však do svojej práce vnáša skúsenosti z oblasti choreografie. V niekoľkých svojich doterajších dielach dokázala skĺbiť tieto dve, v dnešnom prostredí nie príliš často spájané umelecké formy do pozoruhodnej syntézy. Venuje sa video artu, video performance, choreografii, inštalácii, sound  artu a ich presahom.  Vernisáž je spojená s tanečnou performance.

Bezplatný vstup.

 

DJ VEC A VALIHORA

18. 4., 20:30

Kasárne/Kulturpark

Pozývame vás 18. apríla o 20:30 do Kasární/Kulturparku na freestyle a improvizáciu dvoch známych hudobníkov –  rappera Vec-a a bubeníka Martina Valihoru.

Vstupné: 5 €

 

SKEJTOVÁ SÚŤAŽ

19. 4., 13:00

Výmenník Ľudová

Súťaž pre všetkých milovníkov skejtboardingu bude v dvoch disciplínach, a to Bowl a Game of skate. Ešte pred štartom je v pláne voľné jazdenie a zapísať sa môžete od 14:30 v dvoch vekových kategóriách – od a do 15 rokov. Zápisné sú dve eurá.

 

PERMAKULTÚRA – AKO PREŽIŤ V MESTE

22. 4., 17:00

Výmenník Wuppertálska

Príďte osláviť Deň Zeme ako sa patrí, a to s OZ Eko ľudia. Táto skupina dobrovoľníkov sa svojou činnosťou snaží prispieť k ochrane prírody a životného prostredia. Do výmenníka prídu porozprávať o permakultúre, čiže spôsobe prírodnej „samorecyklácie“ rastlín v záhrade.

 

KEEP CALM A…

23. 4., 19:00

Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa

 

VÝSTAVA RADA REPICKÉHO 

23. 4., 17:00

Výmenník Štítová

Rado Repický je známy svojimi vtipnými grafikami. Tie vám teraz prináša ukázať aj do výmenníka. Jeho výstava bude doplnená o interaktívne workshopy. Účastníci si vytvoria s mladým výtvarníkom svoje vlastné grafiky, a zároveň ich budú môcť hneď vystaviť na obdiv ďalším návštevníkom. Výstava potrvá do 9. mája a otvorená bude každý pondelok, utorok a stredu medzi 15:00 a 18:00.

katarzia webKATARZIA a KINSFOLK

25. 4., 20:30

Kasárne/Kulturpark, budova Alfa

Katarína Kubošiová začala písať prvé texty ako trojročná. Tajne v tomto hobby pokračovala až do zdanlivej dospelosti, pomocou naivných básničiek opisovala zmierovanie sa so životom. Pesničky začala skladať až v roku 2012, dovtedy nevedela prísť na to, akou formou vyjadriť búrlivé myšlienky. Venuje sa predovšetkým mládežníckej otázke: Ako žiť? V priebehu roka a pol vyrobila 15 folk-rapových skladieb a na jeseň 2013 ich vo vlastnej produkcii nahrala na CD s názvom Generácia Y. Nie celkom obyčajným spôsobom, niekedy aj smutno-smiešne, rozpráva o obyčajných problémoch, vzťahoch ženy tretieho tisícročia, poznačené slobodou.

Vstupné: 3 €

 

VEDECKÝ BRLOH

26. 4., 14:00 – 16:00

Výmenník Obrody

Ak majú vaše deti viac ako 6 rokov, môžete im rozšíriť obzory v našom Vedeckom brlohu. Každý mesiac pre nich „spoťáci“ a Mária Zentková privedú vedca, ktorý so sebou prinesie zaujímavú interaktívnu prednášku z prostredia vedy a techniky.

 

 KNIŽNÝ KLUB

26. 4., 17:00 – 19:00

Výmenník Obrody

Klub milovníkov kníh, ktorý sa stretáva vo Výmenníku obrody raz mesačne, prináša vždy inú tému. Spolu tu môžete poohovárať vaše obľúbené knižné postavy alebo získať odporúčania na nové tituly.

 

KONCERT DVOJPORTRÉT/ČESKO-SLOVENSKÁ HUDOBNÁ AVANTGARDA 

28. 4., 19:00

inz_dvojportret

Kasárne/Kulturpark

Do Košíc prichádzajú ďalšie hudobné osobnosti. Tentoraz sú to hudobní skladatelia Marek Kopelent, ktorý bude mať v deň koncertu 82 rokov a Roman Berger. V Kasárňach/Kulturparku sa stretnú na koncerte  “Dvojportrét/Česko-slovenská hudobná avantgarda/Praha-Bratislava-Cieszyn” 28. apríla o 19:00.

 

VÝSTAVA POĎME SA HRAŤ RUKA V RUKE 

slide-image-229. 4. – 9. 5., utorok – nedeľa:  11:00 – 18:00

Kasárne/Kulturpark

budova Bravo

Pozývame vás na výstavu detských prác pod názvom Poďme sa hrať ruka v ruke. Organizujeme ju v rámci projektu Inkluzívny model vzdelávania na predprimárnom stupni školskej sústavy, ktorého realizátorom je Metodicko-pedagogické centrum v spolupráci s Úradom splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity.

Detské práce si môžete pozrieť v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku od 29. apríla do 9. mája.

VEDECKÁ KAVIAREŇ – NUKLEÁRNA MEDICÍNA

29. 4., 18:00 – 20:00

Výmenník Obrody

Neformálne popularizačné prednášky pre verejnosť, v ktorých vám každý mesiac v spolupráci s Jánom Gálikom zo Slovenskej akadémie vied, prinášame nové vedecké témy. Tentoraz to bude Keď atóm nezabíja, ale pomáha.

 

ČÍNSKA LEKCIA

29. 4., 19:00

Kasárne/Kulturpark

Na Čínsku lekciu pozýva poľské divadlo Akademia Ruchu do Kasární/Kulturparku, ktorú dajú herci divákom 29. apríla o 19:00. Súbor Akademia ruchu je jedným z najdôležitejších alternatívnych divadiel v Poľsku. Vznikol v roku 1973 vo Varšave, jeho zakladateľom a umeleckým riaditeľom bol Wojciech Krukowski (1944-2014). Jednou z hlavných čŕt divadla je vizuálne rozprávanie. Umelecké pole pôsobnosti tvorcov kolíše na hranici divadla, výtvarného umenia, performance a filmu. V procese tvorby využívajú pohyb, priestor a sociálny odkaz, ktorý sa však nemusí vylučovať s umeleckým radikalizmom. Predstavenia Akademie Ruchu mohli vidieť diváci takmer vo všetkých krajinách Európy a Ameriky.

 

ŠKOLA MLADÝCH ZÁHRADKÁROV 

30. 4., 15:00 – 17:00

Výmenník Wuppertálska

Úvodné stretnutie novej tvorivej dielne pod vedením Martina Pizňáka a Jána Szökeho, vďaka ktorej vznikne do konca mája v Komunitnej záhrade rastlinná pyramída z drevených dosiek.

Pravidelné akcie vo výmenníkoch

VÝMENNÍK OBRODY

Hry s voskom a papierom

4. 4. a 18. 4., 16:00 – 17:30

Pod vedením Petra Knapa sa naučíte nielen zaujímavú techniku maľovania horúcim voskom, ale aj to, ako si z papiera jednoduchým spôsobom vytvoriť pekné veci.

Letecké esá

každý utorok, 15:00 – 16:30

Stretnutia nadšencov leteckého sveta, pri ktorých vyslúžilí vojaci a výsadkári pod vedením Imricha Nováka diskutujú o všetkom, čo im preletí hlavou.

Dračia stopa

každý utorok, 17:00 -18:30

každý štvrtok, 17:30 – 19:00

Počas celého roka chlapcom a dievčatám vo veku 8 – 12 rokov organizuje GaBoZáhradníček zábavné výpravy do okolia. V turistickom klube Dračia stopa je každý vítaný.

Terasanky

každú stredu, 15:30 – 19:00

Tvorivá dielňa pod vedením Brigity Hurajovej, obyvateľky sídliska Terasa, je zameraná na tvorbu patchwork, bábok, obrúskov a rôznych doplnkov.

VÝMENNÍK ĽUDOVÁ

Skejtový workshop

každý štvrtok, 15:00 – 19:00    

každú  sobotu a nedeľu, 13:00 – 19:00   

Mladší aj starší, chlapci aj dievčatá, príďte a začnite jazdiť na skejte, naučte sa nové techniky a triky a zabavte sa počas skejtových workshopov.

Vstupné: 1 €

VÝMENNÍK ŠTÍTOVÁ 

Fotodielňa

 4. 4., 10. 4., 17:00 – 18:30

Tvorivá dielňa pod vedením skúsenej fotografky Kataríny Hudačinovej je pre všetkých nadšencov experimentálnej a analógovej fotografie. Najbližšie mesiace sa účastníci naučia aj to, ako sa dá fotografovať technikou fotogramu, čiže bez fotoaparátu.

Vstupné: 2 €

VÝMENNÍK WUPPERTÁLSKA

Komunitná záhrada

každú stredu, 14:00 – 15:00

Pravidelné stretnutia , ktoré budú slúžiť na zveľaďovanie Komunitnej záhrady pri výmenníku, organizované zanietenými záhradkármi a susedmi zo sídliska.

Herbár Cyprián

každú stredu, 15:00 – 17:00

Táto dielňa vzniká vďaka ľuďom, ktorí sa starajú o Komunitnú záhradu. Rovnako ako do výmenníka pribúdajú noví návštevníci, pribúdajú aj nové rastliny, bylinky či stromy do záhrady. Rozhodli sme sa preto výtvarne spracovať informácie o každej rastline v záhrade a vytvoriť tak spoločný herbár, ktorý sme nazvali „Cyprián“.

Deň nápadov

Každý štvrtok, 17:00 – 18:30

Pestrým programom tejto tvorivej dielne vás každý týždeň prevedú Ingrid Pizňáková a Nikola Dikejová. Dňa 10. apríla bude tvorivá dielňa nahradená workshopom výroby prírodnej kozmetiky. Vstupné 1 € dospelí, dieťa 0,50 €.

VÝMENNÍK JEGOROVOVO

Von z kruhu II

každý utorok, 9:00 – 12:00

Pokračovanie komunitného projektu umelkyne Ľudmily Horňákovej so seniormi Košíc. Stretnutia budú tentokrát sústredené na tvorbu časopisu Letokruhy na tému „Byť či nebyť“. Popri tom si budú môcť seniori nacvičiť tanečné predstavenie Generačný monument. Kto rád píše alebo tancuje, je srdečne vítaný. V prípade záujmu neváhajte zavolať našej kultúrnej mediátorke Mirke na 0907 716 637.

Aranžérske dielne

každú stredu, 17:00 – 18:30

Počas týchto pravidelných stretnutí sa pod vedením Jany Novákovej naučíte mnohým technikám ručných prác. V apríli to bude napríklad zdobenie konára na japonský spôsob, obojstranná veľkonočná ikebana, výroba a dekorovanie obručí na servítky a mnohé ďalšie.

Vstupné: 2 €

VÝMENNÍK VAŽECKÁ

Z ulice (módny dizajn)

každú stredu, 17:00 – 18:30

Hľadáme šikovné ručičky a za módou bažiace duše, ktoré k nám prídu a spolu vytvoria novú módnu kolekciu. POZOR! Počas 19. marca a 16. apríla sa k nám pripoja aj módni bloggeri, zástupcovia webových magazínov, profesionálni návrhári, stylisti a zástupcovia módnych značiek. Preto by nemali váhať ani tí, ktorí nemajú skúsenosti s praxou, ale módna teória je im blízka.

Tvorivé dielne s Jankou Bučkovou

každý štvrtok, 17:00 -18:30

Tvorivé dielne s výtvarníčkou Janou Bučkovou sa každý mesiac zameriavajú na inú tému. V apríli to bude pečiatkománia.

Vstupné: 2 €

Program priebežne aktualizujeme.

Zmena programu vyhradená.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.