ARS NOVA: Funeral Marching Band – koncert

Dátum a čas:
piatok - 04. 11. 2016 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Počas festivalu súčasného umenia ARS NOVA sa 4. novembra v Kasárňach/Kulturparku predstaví aj FUNERAL MARCHING BAND. Na koncerte o 17:00 hod. zaznie Suita pohrebných piesní a nárekov v skladbách stredoeurópskeho regiónu vo verzii pre osemčlenný ansámbel.

Funeral Marching band založili začiatkom roku 2016 Miroslav Tóth a Gergely Kovács ako reakciu na odkaz spájania súčasnej hudby s rôznorodými žánrami, aké poznáme z tvorby Mauricia Kagela, Music Liberation Orchestra alebo Franka Zappu. Vytvorili žáner smútočného free, ktorý sa abstraktne pohráva s alúziami na historicky
„poletujúce“ smútočné melódie. Amalgám Tóthových piesní sú zmesou vplyvov vojenskej a zádušnej hudby z prostredia strednej Európy. Forma suity je interpretovaná hráčmi, ktorí sú aktívnymi interpretmi
súčasnej, voľne improvizovanej, jazzovej, ľudovej a klezmer hudby.

Funeral Marching Band bol jedným zo štyroch vybraných kurátorských projektov v Budapešti, na ktorom Tóth prezentoval svoje aktivity a úspešne absolvoval viac ako desiatku prevedení od svojho vzniku.

Obsadenie:
Kováts Gergő – flauta, soprán saxofón
Miroslav Tóth – tenor saxofón
Meggyes Ádám – trúbka, krídlovka a znižcová trúbka
Csapó Krisztián – trombón
Michal Matejka – bendžo
Móser Ádám – akordeón
Vladimír Micenko – kontrabas
Kovács Gergely – bicie

Vstupné: 3 € predpredaj/5 € na mieste

S finančnou podporou Fondu na podporu umenia

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.