Art Film Fest: Angel Heart

Dátum a čas:
sobota - 25. 06. 2016 - 19:30 - 21:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Ocenenie Zlatá kamera si na Art Film Feste prevezme aj jeden z najznámejších britských režisérov Alan Parker, ktorého filmy sa budú premietať na festivale v Košiciach. Okrem iných uvidia diváci 25. júna v Amfiteátri snímku Angel Heart. 

Adaptácia románu Williama Hjortsberga Padlý anjel z roku 1978 je triller o priepastiach zla v človeku. Obsahuje prvky hororu faustovského mystéria i chandlerovskej kriminálky. Neo-noir s prvkami nadprirodzeného hororu je živou nočnou morou Harryho Angela, súkromného detektíva, ktorého si najme záhadný právnik Louis Cypher, aby vypátral 12 rokov nezvestnú dlžníka Johnyho Favoritea, pred vojnou obľúbeného jazzového speváka. Píše sa rok 1955. Prostredie americkej Louisiany, kde vlhko, dusná atmosféra, telesnosť, sexualita a ritualistické náboženstvá spolu vytvárajú lepkavý, nepreniknuteľný závoj, ktorý neradno odokrývať. Harry Angel sa vydáva za stopou a namiesto odpovedí nachádza len ďalšie otázky. Potom, čo okolo neho začnú umierať svedkovia,  pochopí, že to nie je hocijaká práca. Začína mu ísť o krk. a polícia ho čoskoro začne upodozrievať z vrážd. Avšak nedbá na početné znamenia a rúti sa tak strmhlav rovno do vlastného pekla.

Vo filme hrajú: Mickey Rourke, Robert De Niro, Lisa Bonet, Charlotte Rampling, Stocker Fontelieu, Brownie McGhee, Michael Higgins.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.