ART FILM FEST – Behind the Scenes: Slovenský divácky film – výstava

Dátum a čas:
piatok - 15. 06. 2018 - nedeľa - 15. 07. 2018 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Medzinárodný filmový festival ART FILM FEST, ktorý sa uskutoční v dňoch 15. – 23. júna v Kunsthalle/Hale umenia, v Kasárňach/Kulturparku, Amfiteátri a v ďalších kinosálach v Košiciach, umožní nazrieť aj do filmového zákulisia prostredníctvom výstavy s názvom Behind the Scenes: Slovenský divácky film.  Návštevníci si ju budú môcť pozrieť v Galérii Alfa od 16. júna do 15. júla.

Rok 2017 sa niesol prekvapujúco, ale jednoznačne v znamení slovenského filmu. Kým v minulých rokoch bola návštevnosť slovenských filmov v kinách relatívne nízka, minulý rok prekonala všetky očakávania. Filmy z domácej produkcie si pozrelo viac než 1,4 milióna divákov, čo je takmer štyrikrát viac než v roku 2016. Dokonca tri slovenské filmy sa ocitli aj v prvej päťke najnavštevovanejších filmov roka 2017.  Štyri tituly (Všetko alebo nič, Čiara, Únos, Cuky a Luky film) presiahli magickú hranicu 100-tisíc divákov a ďalšie tri (Spievankovo a kráľovná Harmónia, Masaryk a Špina) videlo viac než 50-tisíc divákov.

Organizátori ART FILM FEST-u pozývajú do zákulisia siedmich divácky najúspešnejších slovenských filmov minulého roka vďaka jedinečnej výstave fotografií z nakrúcania.

Vstupné: 1 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.