Art Film Fest: Predčítač

Dátum a čas:
sobota - 18. 06. 2016 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Americko-nemecký film Predčítač (The Reader) predstaví na Art Film Feste 18. júna v Amfiteátri osobne jeho hviezdny režisér Stephen Daldry, ktorý si prevezme prestížne festivalové ocenenie Zlatá kamera. Za príbehom, ktorý je inšpirovaný rovnomenným bestsellerom Bernharda Schlinka (r. 1995), stojí renomovaný britský režisér a scenárista – držiteľ oscarových nominácií v kategórii najlepší režisér za tri filmy: Billy Elliot (2000), Hodiny (2002) a Predčítač (2008). Zároveň je držiteľom prestížneho ocenenia z amerického Broadwaya Tony Award 2009 v kategórii najlepší režisér muzikálu za titul Billy Elliot.

Snímka Predčítač z roku 2008 bola nakrútená v americko-nemeckej koprodukcii s rozpočtom 32 miliónov amerických dolárov. Hlavnej hviezde Kate Winslet priniesla úloha Hanny Schmidt sošku Oscara v kategórii najlepšia herečka v hlavnej úlohe. Snímka je príbehom o pravde, odpustení i o tom, ako sa jedna generácia vysporadúva so zločinmi tej predchádzajúcej.

Vstupné: predpredaj 3,30 €/na mieste 3,90 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.