Art Film Fest: Príbeh detí a filmu

Dátum a čas:
nedeľa - 26. 02. 2017 - 14:00 - 15:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Najväčší a najznámejší filmový festival na Slovensku – Art Film Fest – oslávi tento rok 25. výročie a do Košíc opäť prinesie kvalitnú svetovú kinematografiu,  rešpektované osobnosti filmu a neopakovateľnú atmosféru festivalového diania.

Nezabudlo sa ani na detského diváka. V Kasárňach/Kulturparku v rámci predfestivalového programu Európske filmy pre deti už uvidia 26. februára snímku Príbeh detí a filmu so začiatkom o 16:00 hod.

Veľký nadšenec a neuveriteľný znalec filmu, Mark Cousins​​ prináša divákom vášnivý a poetický portrét detského sveta – jeho surrealizmus, osamelosť, humor, deštruktívnosť aj výbušnosť – zostavený z 53 filmov z 25 krajín sveta. Cousins ​​zahrnul do svojho výberu také filmové klasiky ako E.T. – Mimozemšťan či Červený balónik, ale aj desiatky takmer neznámych majstrovských filmových kúskov (väčšinu z nich režírovali ženy).

Rovnako ako vo svojom monumentálnom dokumentárnom cykle Príbeh filmu: Odysea, Cousins prináša rôzne myšlienky, s ktorými sa s ľahkou eleganciou pohráva, prechádza z jedného filmu do druhého a skúma rôzne cesty a podoby detstva tak, ako ich rôzni  filmoví režiséri vnímali a v ich tvorbe zobrazovali.

Dokumentárna snímka Príbeh detí a filmu vám otvorí oči. Predstavuje medzník vo filmovej histórii, ktorý je oslavou detstva i filmu.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.