Art Film Fest: Rozprávka rozprávok

Dátum a čas:
štvrtok - 23. 06. 2016 - 19:30 - 21:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Divácky vďačný a výpravne atraktívny film, ktorý sa inšpiroval dávnymi fantastickými príbehmi zo začiatku 17. storočia, ako ich zachytil neapolský básnik Giambattista Basile uvedie Art Film festival v Amfiteátri 23. júna. Traduje sa, že z jeho diela neskôr čerpali všetci slávni európski rozprávkari.

V troch príbehoch vystupujú šľachtici a panovníci, princovia a princezné s rôznymi slabosťami, túžbami a trápeniami. Ale sú tu prítomné aj rôzne podivné bytosti, nadprirodzené a čudesné živočíchy. Jednotlivé príbehy ako celok vytvárajú pozoruhodnú barokovú mozaiku s ohromnou výtvarnou kulisou, a to nielen ako jasný odkaz na dejiny umenia, ale aj ako citlivé upozornenie na pretrvávajúce vlastnosti a správanie ľudí.

Film, ktorý režíroval Matteo Garrone, získal šesť nominácií na taliansku národnú filmovú cenu Donatellov David a ocenenia za najlepšiu réžiu, kostýmy (Massimo Cantini Parrini) a kameru.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.