Art Film Fest uvádza: Odysea

Dátum a čas:
utorok - 02. 05. 2017 - 18:15 - 20:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Festivalu Art Film Fest, ktorý sa bude v Košiciach konať v dňoch 16. – 24. júna v Kasárňach/Kulturparku, predchádza už od januára séria filmových podujatí. V rámci projektu Art Film Fest uvádza, ktorý je o budovaní celoročného vzťahu festivalu a košického a východoslovenského publika, prináša divákom v spolupráci so spoločnosťou Film Europe špičkové filmy. 

Sezónu v Amfiteátri odštartuje 2. mája film Odysea, 4. mája Úplní cudzinci a 7. mája Snowden so začiatkom o 20:15 hod.  

Výpravná a hviezdne obsadená biografia rodiny Cousteau vo francúzskom filme Odysea otvorí pred našimi očami tichý svet pod morskou hladinou. Píše sa rok 1946. Kapitán Jacques Cousteau si vďaka vynálezu akvalungu môže dovoliť vysnívanú vilu pri Stredozemnom mori. Svojich synov Philippa a Jeana-Michela zasväcuje do tajov potápania a zázračného sveta ticha.

Film prepája prvky rodinnej drámy s historickou faktografiou a autentickým kúzlom Cousteauových dokumentov. Aj za týmto veľkým mužom treba hľadať ženu. Bola to práve jeho manželka Simone, ktorá ho podporovala v každom bláznivom nápade a boli to tiež jej peniaze, ktoré mu umožnili kúpiť preslávenú loď Calypso. Bez nej by sa asi žiadna z jeho legendárnych výprav neuskutočnila.

Zdanlivo idylické rodinné súžitie naruší Jacquesova túžba po dobrodružstve a dobývanie nesmierneho priestoru pod vodnou hladinou. Je pre to ochotný  obetovať všetko. Aj vzťah s citlivým Philippom. Roky potom spája oboch mužov láska k oceánom. Otec ich však túži dobývať a syn chrániť.

Vstupné: 2 €

Vstupenky online


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.