Art Film Fest uvádza Palmy z Cannes v Košiciach: Minister

Dátum a čas:
utorok - 23. 05. 2017 - 18:15 - 20:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Festivalu Art Film Fest, ktorý sa bude v Košiciach konať v dňoch 16. – 24. júna v Kasárňach/Kulturparku, predchádza už od januára séria filmových podujatí. V máji uvedie v spolupráci so spoločnosťou Film Europe projekt Art Film Fest uvádza Palmy z Cannes v Košiciach s víťaznými filmami z posledných ročníkov najprestížnejšieho festivalu.

Diváci uvidia v Amfiteátri po filmoch Život Adéle a Ja, Daniel Blake ešte dva ocenené filmy: Minister (23. 5.) a Saulov syn (25. 5.) so začiatkom o 20:15 hod.

Témou francúzskej úspešnej festivalovej snímky, odhaľujúcej zákulisie politickej moci Minister je viac ako aktuálna. Príbeh filmu nás zavedie do zákulisia vysokej politiky a ukazuje na nekalé praktiky v najvyšších sférach. Na pozadí príbehu o ministrovi dopravy sa odkrývajú metódy vládnutia, marketingových a PR stratégií na udržanie moci aj ľudské charaktery.

Ministra dopravy Bertranda Saint-Jeana uprostred noci prebudí jeho osobný sekretár. Došlo totiž k závažnej dopravnej nehode, ktorá vyžaduje prítomnosť zástupcu štátu. Minister nemá inú možnosť. Tak sa začína odysea štátneho úradníka naprieč stále zložitejším a nepriateľsky naladeným svetom. Rýchlosť, boj o moc, chaos, ekonomická kríza. V napínavom politickom slede udalostí jedna krízová situácia strieda druhú. Akú obeť sú títo vysoko postavení muži ochotní priniesť? Ako dlho človek vydrží v štáte, ktorý pohltí tých, ktorí mu slúžia?

Film získal viacero prestížnych ocenení. Okrem Ceny FIPRESCI na MFF v Cannes 2011 viacero národných francúzskych filmových cien César Award za najlepší scenár, zvuk a vedľajší mužský herecký výkon. Francúzsky syndiktát filmových kritikov mu dokonca udelil titul najlepšieho francúzskeho filmu za rok 2011.

Vstupné: 2 €

Vstupenky online


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.