Ašot Haas – výstava

Dátum a čas:
utorok - 23. 07. 2019 - nedeľa - 15. 09. 2019 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Košický výstavný projekt predstavuje renomovaného slovenského výtvarníka Ašota Haasa v pozícii výrazného predstaviteľa slovenskej scény opticko-geometrického umenia. Ide o ojedinelé spojenie sochárskych prístupov, sklárskych hmôt a dizajnu elementárnych geometrických foriem, v čom sa zračí aj jeho umelecké školenie. Výstava, ktorá bude sprístupnená v Kunsthalle/Hale umenia od 24. júla do 15. septembra 2019, prináša retro zostrih jeho aktuálnej tvorby za posledné desaťročie (od roku 2007) v celej šírke jeho záberu médií a materiálov:  sklo, plexisklo, hliník, svetlo, serigrafie atď.

Na výstave nájdeme kľúčové série diel, kde sa kombinujú matematické vzorce, diamantové rezy, svetelné vlnenie i zvukové rezonancie a nakoniec aj rozptýlené pixely, explózie a „nestálosť“ geometrických štruktúr (Diamant; Resonance of Sound; Explosion; Pulsation of Galaxy, Crash Pixel a pod.). Ašot Haas tak vytvára jedno ucelené svetelno-zvukové prostredie, plné geometrických tvarov, dynamiky a variability.

Vernisáž: 23. 7. 2019 o 18:00 hod.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.