Balkan Bashavel, Dadan Lazar a Sendreiovci

Dátum a čas:
sobota - 16. 04. 2016 - 19:00 - 21:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Balkan Bashavel s bláznivými tanečnými kreáciami v rytmoch balkan beats, cumbie a reggae a duom MALALATA – Roman Lalík a Jakub Kmošena si Košičania zopakujú už 16. apríla v Kasárňach/Kulturparku. Po boku známeho DJ dua na nespútanej show, plnej nákazlivej energie, tentoraz vystúpi aj belgický DJ Dadan Lazar zo známeho Lazarus Soundsystém. Spoločnosť im bude robiť aj vychýrený rómsky big band Sendreiovci.

MALALATA už dostala do varu nejeden stredoeurópsky klub, ale aj Viedeň, Berlín, belgické Antverpy, Vilnius v Litve, maltskú Vallettu, Tokio či mexické mesto Tijuana. Obľúbená dvojica sa predviedla na festivaloch Pohoda, Uprising, Grape či na jednom pódiu s esami ako Parov Stelar Band, Goran Bregović a Fanfare Ciocarlia.

Polovica DJ dua Lazarus Soundsystem Dadan Lazar, ktoré pôsobí najmä v belgických Antverpách, ako prvé z miestnych zoskupení začalo v roku 2009 hrávať balkánsku a cigánsku muziku. Dnes už je Dadan Lazar známy na národnej aj medzinárodnej balkan beats scéne, a to najmä vďaka bláznivým mash-upom a elektronicky zafarbeným remixom.

Jeden z najznámejších cigánskych big bandov v Európe – Sendreiovci, ktorý sa podieľal aj na hudbe k veľkofilmu Sherlock Holmes: Hra tieňov, účinkoval na mnohých festivaloch a koncertoch na Slovensku aj v zahraničí. Snaží sa zachovať pôvodnú rómsku pieseň pre nasledujúce generácie a publiku ponúkať nielen rezké, ale aj clivé piesne. Skupina je na hudobnej scéne od roku 1997.

Vstupné: 5 € predpredaj/7 € na mieste


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.