Bažant Kinematograf: Bourák (Leto v Kulturparku)

Dátum a čas:
streda - 25. 08. 2021 - 20:30 - 22:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Leto v Kulturparku si bez retroautobusu Bažant Kinematograf nevieme ani predstaviť. Už je na cestách s kolekciou slovenských a českých filmov a zaparkuje aj v Košiciach, aby sprostredkoval milovníkom strieborného plátna filmové zážitky pod holým nebom. Počas štvordňovej zastávky – 23. – 26. augusta 2021, každý večer od 20:30 hod. uvidia diváci okrem hlavných titulov aj krátke animované snímky pred filmom, ktorými si pripomenieme 100 rokov slovenskej kinematografie.

Na 25. augusta 2021 je pripravená česká komédia zo súčasnosti Bourák. Je trochu čierna a trochu gangsterská, plná skvelej hudby a skvelých hercov. Striedajú sa v nej absurdné situácie s romantikou a rokenrolové „vypaľováky“ so zamilovanými „slaďákmi“ – v podaní najlepšej kapely, akú si dokážete predstaviť.

Film sa odohráva v Šlukdorfe, imaginárnom meste na severe Čiech, kde po revolúcii zavreli všetky fabriky a namiesto nich sa vyrojili nonstop herne, kasína a prostitútky. V jednom zo zariadení s automatmi pracuje  aj Kamila (Veronika Marková), ktorá má 18 a je úplne zúfalá. Žije v meste, kde zdochol pes, práve prišla o prácu a má plné zuby svojich nedospelých rodičov.

Jej otec (Ivan Trojan), večný frajer, ktorému tečie do domu i do života a rodina ho už má plné zuby, kšeftuje s vrakmi áut. Večný puberťák chodí na ošúchanom ružovom Cadillacu  tancovať rock´n´roll s dievčaťom, čo vyzerá ako zo starého amerického katalógu na podprsenky (Alena Pajtinková). Hovorí si Bourák. Rezignovanú matku (Kristýna Boková) balí lokálny gangster miestneho formátu (Jiří Macháček), ktorému padol biznis, pretože mesto zakázalo hracie automaty. Kamila sa však nevzdáva a rozhodne sa o svoju rodinu a svoje šťastie zabojovať. Len musí presvedčiť mamu, aby otcovi konečne pristrihla krídelká.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.