LETNÝ BAŽANT KINEMATOGRAF: Eva Nová

Dátum a čas:
streda - 24. 08. 2016 - 18:30 - 20:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Letný BAŽANT KINEMATOGRAF prinesie na filmové plátno v Kasárňach/Kulturparku v areáli pod hviezdnou oblohou 24. augusta film Eva Nová, ktorý sa začne premietať o 21:00 hod. Nie je to práve závideniahodná súhra okolností, aké zastihli nešťastnú hrdinku Evu Novú (Emília Vášáryová). Bývala mužmi obletovanou kráskou, ktorá išla z roly do roly vo filme i divadle. Teraz má cez šesťdesiat, manžel ju vymenil za mladú partnerku, herecky je odpísaná kvôli alkoholu, ktorý vážne zničil tiež vzťah s jediným synom i sestrou.

Zo závislosti sa liečila už trikrát, ale ako má odolať „lepidlu na duši“, keď sa cíti tak zbytočná a všetkými opustená? Rozprávanie sa vyhýba umelému dramatizovaniu jej situácie, skôr len sústredene zaznamenáva všedné dni, počas ktorých chvíľková nádej vzápätí zhasína a prehlbuje stavy stratenia. Pôsobí bezmocne, na každom kroku jej prekáža otrasená sebadôvera i výčitky svedomia, a predsa sa jej snáď nakoniec podarí nájsť cestu k synovi a pomôcť mu. Emília Vášáryová vo filme predvádza umenie vyzretej herečky, ktorá tlmenou mimikou a výrazom očí vyjadrí všetko to, čo sa hrdinka bojí či nedokáže vyrieknuť.

Vstup zdarma


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.