Bažant Kinematograf: Meky (Leto v Kulturparku)

Dátum a čas:
štvrtok - 26. 08. 2021 - 20:30 - 22:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Leto v Kulturparku si bez retroautobusu Bažant Kinematograf nevieme ani predstaviť. Už je na cestách s kolekciou slovenských a českých filmov a zaparkuje aj v Košiciach, aby sprostredkoval milovníkom strieborného plátna filmové zážitky pod holým nebom. Počas štvordňovej zastávky – 23. – 26. augusta 2021, každý večer od 20:30 hod. uvidia diváci okrem hlavných titulov aj krátke animované snímky pred filmom, ktorými si pripomenieme 100 rokov slovenskej kinematografie.

Prvý slovenský Zlatý slávik z roku 1982 Miro Žbirka má svoj celovečerný dokumentárny film, ktorého názov sa zhoduje s prezývkou Meky. Mapuje dlhú životnú cestu a umeleckú dráhu československého hitmakera. V Prahe žijúci Slovák, ktorého hudobným vzorom bol vždy Paul McCartney, napísal niektoré z najlepších piesní 70. a 80. rokov. Sondu do jeho sveta ponúkne divákom Bažant Kinematograf 26. augusta 2021.

Miro Žbirka napísal nesmrteľné hity ako Biely kvet, Atlantída, Čo bolí to prebolí, Múr našich lások, 22 dní, Len s ňou, Nespáľme to krásne v nás, S tebou je kríž, Prvá, Možno sa ti zdá, Denisa či Katka. Podľa tvorcov má film strhujúci príbeh, tempo, emócie a prekvapenia. Žbirkovu spoveď dopĺňajú súčasné zábery koncertu v Londýne i rozsiahly archívny materiál. Životopisný dokument natočil Šimon Šafránek, ktorý za svoj predchádzajúci film King Skate získal Českého leva.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.