Bažant kinematograf: Posledná aristokratka

Dátum a čas:
pondelok - 17. 08. 2020 - 21:00 - 23:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Česká komédia Posledná aristokratka, ktorú uvedie Bažant kinematograf 17. augusta 2020 o 21:00 hod. v kočovnom kine v areáli Kasární/Kulturparku, isto vyčaruje úsmev na tvári divákov. Film sa odohráva na jeseň v roku 1996-1997. Rodený Newyorčan Frank Kostka (Hynek Čermák) získa vďaka svojim šľachtickým predkom v reštitúcii dávne rodové sídlo – zámok Kostka. Potomok emigrantov sa tak po viac ako štyridsiatich rokoch chystá s dcérou Máriou (Yvona Stolařová) a temperamentnou ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na veľký návrat do Čiech, kde nikdy neboli.

Čerství aristokrati sú neznalí miestnych pomerov a nepobozkaní českou realitou. Niekdajšiu vlasť a zámocký život poznajú len z prastarých rozprávaní príbuzných. Ich predstavy sú tak idealizované a romantické, že už samotný stret s českou realitou prinesie veľa zábavných situácií.

Záležitosti spojené s navrátením majetku pre nich rieši právny zástupca Benda (Vojtěch Kotek). Po príchode rodina zisťuje, že sa zámok nachádza v stave pozvoľného rozkladu, v ústraní akéhokoľvek spoločenského diania. Jedinými stálymi obyvateľmi Kostky sú spiatočnícky kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá gazdiná pani Tichá (Eliška Balzerová a hypochondrický údržbár Krása (Pavel Liška).

Zatiaľ čo osadenstvo Kostky pozvoľne precitá z mátožného spánku porevolučných deväťdesiatych rokov, rodina Kostkových stojí pred ťažkou voľbou, či generáciami vybudované sídlo predať a vrátiť sa do Ameriky alebo sa pokúsiť zámok Kostka zachrániť. Film vznikol podľa rovnomennej knihy Evžena Bočka.

Vstup voľný

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.