Be2Can: Chľast – film

Dátum a čas:
štvrtok - 26. 11. 2020 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Aj keď prestížny filmový festival v Cannes nemal v roku 2020 taký priebeh, ako ho poznáme, svetlo sveta uzrel oficiálny výber filmov, ktorý je označený značkou „Cannes label“. Jedným z nich je i najnovšia dánska snímka Thomasa Vinterberga s názvom CHĽAST, v ktorej hlavnú úlohu stvárňuje hviezdny Mads Mikkelsen. Na filmové plátno v Kasárňach/Kulturparku sa dostane 26. novembra 2020 o 18:00 hod.

Už názov filmu vypovedá o téme, okolo ktorej sa príbeh filmu točí. Existuje totiž teória, že sa rodíme s malým množstvom alkoholu v krvi a mierna podnapitosť otvára našu myseľ svetu okolo nás, zmenšuje naše problémy a zvyšuje kreativitu. Povzbudení touto teóriou sa Martin a jeho traja priatelia, unavení stredoškolskí učitelia, pustia do experimentu spočívajúceho v tom, že si počas pracovného dňa udržujú stálu “hladinku“. Ak dokázal Churchill vyhrať druhú svetovú vojnu v alkoholickom opare, čo by mohlo pár kvapiek znamenať pre nich a ich študentov?

Prvotné výsledky sú povzbudivé a tento malý projekt sa stane skutočným akademickým výskumom. Tak, ako ich hodiny, aj výsledky sa zlepšujú a skupina znovu dostane chuť do života. Keď však výskum preženú, niektorí musia skončiť. Je stále jasnejšie, že aj keď alkohol mohol dopomôcť ku skvelým úspechom v histórii, niektoré odvážne činy majú svoje následky.

Vstupné: 4 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.