Be2Can: LUX ÆTERNA – film  

Dátum a čas:
piatok - 27. 11. 2020 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Francúzsky film LUX ÆTERNA, ktorý bol na festivale v Cannes 2019 nominovaný na Zlatú palmu, si budete môcť pozrieť v piaty deň filmovej prehliadky Be2Can v košických Kasárňach/Kulturparku 27. novembra 2020 o 18:00 hod.

Manifest o úcte k presvedčeniu, hereckému remeslu a filmárskemu umeniu je štvrtým zhmotnením medzinárodného projektu Anthonyho Vacarella, kreatívneho riaditeľa Saint Laurent. Projekt je umeleckou reflexiou spoločnosti očami umelcov, ktorý kladie dôraz na komplexnosť rôznych jedincov a evokuje postoj dôvery, individuality a sebavyjadrenia značky Saint Laurent.

Dve herečky, Béatrice Dalle a Charlotte Gainsbourg, rozprávajú príbehy o čarodejniciach – ale to nie je všetko. Táto dráma je taktiež esej o kinematografii, láske k filmu a hystérii filmového nakrúcania. Film znamenal pre režiséra Gaspara Noého ďalšiu účasť v Cannes, kde minulý rok vzbudil pozornosť provokatívnym filmom Climax.

Vstupné: 4 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.