Be2Can: O nekonečnosti – film

Dátum a čas:
pondelok - 23. 11. 2020 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Prvým filmom, ktorý sa objaví na plátne v Kasárňach/Kulturparku v rámci filmovej prehliadky najúspešnejších filmov z festivalov v Berlíne, Benátkach a Cannes 23. novembra 2020 o 18:00 hod., bude Strieborným levom za najlepšiu réžiu v Benátkach ovenčená švédska dráma nominovaná na Zlatého leva O NEKONEČNOSTI.

Úvaha o ľudskom živote v celej jeho kráse a krutosti, nádhere a všednosti. Bezvýznamné okamihy nadobúdajú rovnakú dôležitosť ako historické udalosti. Dvojica sa vznáša nad vojnou zničeným Kolínom, cestou na narodeninovú oslavu sa otec zastaví, aby v hustom daždi zaviazal dcére šnúrku. Mladučké dievčatá tancujú pred klubom, porazená armáda pochoduje do tábora vojenských zajatcov. Óda a žalospev súčasne. Kaleidoskop všetkého, čo je večné, ľudské, nekonečný príbeh zraniteľnosti bytia.

Film režíroval Roy Andersson, celosvetovo rešpektovaná osobnosť, ktorej najúspešnejší titul je dodnes Švédsky milostný príbeh.

 Vstupné: 4 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.