Be2Can: Perzské lekcie – film

Dátum a čas:
sobota - 28. 11. 2020 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Prehliadku filmov Be2Can z najprestížnejších filmových festivalov v Benátkach, Berlíne a Cannes v Košiciach uzavrie rusko-nemecko-bieloruská historická dráma Vadima Perelmana PERZSKÉ LEKCIE. Premietať sa bude 28. novembra 2020 o 18:00 hod.

Dej filmu sa odohráva na okupovanom území Francúzska v roku 1942. Mladý Belgičan Gilles je spolu s ostatnými Židmi zatknutý vojakmi SS a poslaný do koncentračného tábora v Nemecku. Len o vlások unikne poprave, pretože prisahá dozorcom, že nie je Žid, ale Peržan. Táto lož ho dočasne zachráni, ale pridelia mu úlohu naučiť perzštinu Kocha, dôstojníka povereného kuchyňou tábora, ktorý sníva o tom, že si po vojne otvorí reštauráciu v Iráne. Gilles musí vymyslieť jazyk, ktorý nepozná, slovo za slovom. Keď neobvyklý vzťah medzi týmito dvoma mužmi začína podnecovať žiarlivosť a podozrenie, Gilles si okamžite uvedomí, že jeden chybný krok by mohol odhaliť jeho podvod….

Vstupné: 4 €  

 

 

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.