Be2Can: Tower: A Bright Day/Veža: Jasný deň

Dátum a čas:
štvrtok - 27. 09. 2018 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Film Europe Media Company prinesie v rámci 5. ročníka Be2Can do slovenských a českých kín filmovú prehliadku najlepších filmov z významných európskych festivalov v Berlíne, Benátkach a Cannes. V Kasárňach/Kulturparku uvidia diváci počas dvoch dní štyri filmové snímky. Fanúšikovia výnimočných filmov sa majú naozaj na čo tešiť.

Druhý festivalový deň je venovaný filmu z poľskej produkcie Tower: A Bright Day(Veža: Jasný deň, ktorý si budete môcť pozrieť 27. septembra o 18:00 hod. Vo sviežom debute Jagody Szelcovej stojí dievča Nina, ktorú čaká sväté prijímanie. Žije spokojne so svojou mamou Mulou, otcom a babičkou vo veľkom dedinskom dome. Na slávnosť prichádza s celou rodinou aj strýko Andrzej. S ním ale dorazí i Kaja, mladšia sestra Muliny, ktorá je biologickou matkou dievčaťa a  rodina ju nevidela mnoho rokov. Medzi sestrami panuje značné napätie. Mula sa totiž obáva, že jej nevyrovnaný súrodenec prišiel hlavne preto, aby jej odviedol Ninu. Zvyšok rodiny sa ju k jej frustrácii snaží presvedčiť o opaku. Mulin strach sa stupňuje a chce sa sestry zbaviť. Spoločenská dráma využíva poetiku hororu a speje do prekvapivého finále. Veža: Jasný deň je iným filmom na začiatku a iným na konci a lemuje ho i séria zvláštnych metafyzických udalostí.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.