Be2Can: Undine – film

Dátum a čas:
streda - 25. 11. 2020 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Festival Berlinale 2020 priniesol úspech a Strieborného medveďa pre najlepšiu herečku Paule Beer, ktorá stvárnila hlavnú postavu v nemecko-francúzskom filme UNDINE. Medzinárodná federácia filmových kritikov mu udelila cenu FIPRESCI. Oceňuje ňou filmy, ktoré považuje za prínosné. Romantickú drámu v réžii Christiana Petzolda  si budú môcť návštevníci Kasární/Kulturparku pozrieť 25. novembra 2020 o 18:00 hod.

Undine je historička, ktorá pracuje ako sprievodkyňa v múzeu v Berlíne. Prednáša o meste, ktoré bolo postavené na močarisku. Keď ju však opustí muž, ktorého miluje, dostihne ju starý mýtus. Musí zabiť muža, ktorý ju zradil a vrátiť sa do vody, z ktorej vzišla. Nečakane stretáva profesionálneho potápača Christopha a zamiluje sa do neho. Je to nová, šťastná a čistá láska, naplnená zvedavosťou a dôverou. Keď ale Christoph začne cítiť, že Undine pred niečím uniká, prinúti ju to postaviť sa svojmu  prekliatiu.

Vstupné: 4 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.