Be2Can:  Utøya, 22 júla – film  

Dátum a čas:
streda - 26. 09. 2018 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Film Europe Media Company prinesie v rámci 5. ročníka Be2Can do slovenských a českých kín filmovú prehliadku najlepších filmov z významných európskych festivalov v Berlíne, Benátkach a Cannes. V Kasárňach/Kulturparku uvidia diváci počas dvoch dní (26. a 27. 9. 2018) štyri filmové snímky. Fanúšikovia výnimočných filmov sa majú naozaj na čo tešiť.

Film Utøya 22 juli  je na programe 26. septembra o 18:00 hod. Je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa stali v tento tragický deň v roku 2011 na nórskom ostrove. Je to prvý hraný film o teroristickom útoku, ktorý otriasol Európou. Pravicový politický aktivista Andreas Breivik vtedy zabil 77 ľudí –  účastníkov letného pobytu mládežníckej organizácie Nórskej strany práce. Masová vražda  šokovala celý svet a tento film je nakrútený na základe reálnych svedectiev.

Snímka nórskeho režiséra Erika Poppeho o teroristickom útoku uchováva princíp jednoty miesta a času, je nakrútený formou akoby  jedného záberu, ktorý sugestívnou kamerou sleduje pohyb hlavnej aktérky – 18-ročnej Kaji a ďalších vyplašených teenagerov, ktorí zo začiatku netušia , čo sa deje, len počujú neprestávajúcu streľbu a v panike bežia a pokúšajú sa ukryť.  Scenár filmu je založený na rozhovoroch s tými, ktorí prežili a snaží sa čo najvernejšie zachytiť pocity mladých, ktorí boli počas útoku na ostrove. Popisuje udalosti z ich perspektívy a ukazuje, ako sa zachovali v tejto hraničnej situácii.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.