Biela noc 2019 – Cinzia Campolese: Lost Intersections a Broken Panorama

Dátum a čas:
piatok - 04. 10. 2019 - nedeľa - 06. 10. 2019 - 12:00 - 23:59

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Veľa vizuálnych zážitkov prinesie tohtoročný festival súčasného umenia Biela noc počas nočnej prechádzky mestom, ale aj v Kasárňach/Kulturparku a Kunsthalle/Hale umenia. Od piatku. 4. októbra, do nedele, 6. októbra, budú môcť návštevníci obdivovať svetelné  objekty, ktoré tak, ako po minulé roky,  uchvátia svojou jedinečnosťou.

Galéria Alfa bude priestorom pre dve audiovizuálne inštalácie Lost Intersections (Stratené križovatky) a Broken Panorama (Zlomená panoráma) kanadsko-talianskej vizuálnej umelkyne Cinzie Campolese, ktorá prichádza na Slovensko s hrou svetelných lúčov a ich odrazmi v algoritmickej súhre. Návštevníci si ich budú môcť pozrieť počas troch dní od 12:00 do 24:00 hod. V križovatkách pracuje s malými konvexnými povrchmi, koncentrovanými v strede miestnosti. Každý od seba odráža svetelné lúče, ktoré sa následne v priestore opäť stretávajú a krížia.

Inštalácia Broken Panorama je jednou z audiovizuálnych inštalácií autorkinho projektu The Specular series, a teda série svetelných sôch, vytvorených na princípe hry medzi svetelnými projekciami a svetlo odrážajúcimi plochami, rozmiestnenými v priestore. Každá zo sôch svetlo odráža iným spôsobom, čím pre diváka vytvára odlišné zážitky

Diela, ktoré sa nachádzajú v interiéri či inak ohradenom priestore budú prístupné len s BN Passom v hodnote 10 € (deti do 15 rokov, dôchodcovia a ZŤP zdarma), ktorý platí počas celého trvania Bielej noci.

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.