Biela noc 2019 – Kit Webster: Axiom

Dátum a čas:
piatok - 04. 10. 2019 - nedeľa - 06. 10. 2019 - 19:00 - 23:59

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Desiaty ročník festivalu súčasného umenia Biela noc prinesie opäť veľa vizuálnych zážitkov po celom meste. V Kasárňach/Kulturparku a Kunsthalle/Hale umenia budú od piatku. 4. októbra, do nedele, 6. októbra, nainštalované svetelné  objekty, ktoré tak, ako po minulé roky, divákov uchvátia svojou jedinečnosťou.

Biele námestie Kasární/Kulturparku ozvláštni počas troch večerov od 19:00 do 24:00 hod. najrozsiahlejšie digitálne dielo v histórii festivalu až z Austrálie. Multimediálna inštalácia AXIOM z autorskej dielne Kita Webstera divákov vtiahne priamo do vizuálneho matrixu zo 700-tisíc svetelných bodov, poskladaných do troch symetrických objektov s odkazom na mestskú architektúru. Pixelová smršť ohúri vaše zmysly a prinesie nový pohľad na mapping mestského objektu. Efemérna industriálna štruktúra pokrytá LED svetlami vás vtiahne priamo do vizuálneho deja a vy budete mať pocit, že ste súčasťou science fiction filmu, neopísateľnej scény z budúcnosti.

Ide o monumentálnu svetelnú stavbu, slúžiacu ako digitálne plátno a priestor pre audiovizuálne experimenty. Webster ju označuje za konceptuálnu bránu, ktorou sa snaží vytvoriť spojenie medzi každodennou realitou a vyšším princípom. Inštalácia predstaví sériu animácií, ktoré pracujú s jej tvarmi, povrchom a obrysmi, pričom vytvárajú efekt hĺbky a virtuálny objem.

Diela, ktoré sa nachádzajú v interiéri či inak ohradenom priestore budú prístupné len s BN Passom v hodnote 10 € (deti do 15 rokov, dôchodcovia a ZŤP zdarma), ktorý platí počas celého trvania Bielej noci.

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.