Biela noc: Čiary – Barbora Sliepková, Ján Šicko, Jonatán Pastirčák, Soňa Kúdelová

Dátum a čas:
sobota - 09. 10. 2021 - nedeľa - 10. 10. 2021 - 18:30 - 22:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Iba tri dni budete mať počas Bielej noci na to, aby ste si mohli pozrieť multimediálnu inštaláciu Čiary. Jej autormi sú Barbora Sliepková, Ján Šicko, Jonatán Pastirčák a Soňa Kúdeľová. Prístupná bude v Kunsthalle/Hale umenia od 9. do 10. októbra 2021 v čase 18:30 – 22:00 hod.

Vizuálne zaujímavé dielo štvorice umelcov je inšpirované dokumentárnou esejou Barbory Sliepkovej, ktorá skúma prostredie postsocialistického mesta (Bratislava)  v procese súčasnej premeny. Kombinuje video-art, scénické riešenie a svetelný dizajn, experimentálnu zvukovú stopu a pohybovú performanciu. V spracovaní naliehavých urbánnych tém ponúka inovatívny a vizuálne jedinečný zážitok. Multimediálna inštalácia hľadá prieniky verejného a intímneho priestoru, ktorý tvoria skutočné alebo pomyselné čiary. Je dejiskom vizuálnej hry a divák je jej súčasťou. Bratislava, mesto hrubých čiar.

UPOZORNENIE: Aby mohli byť v bordovom okrese diela vystavené, bolo nevyhnutné upraviť aj podmienky návštevnosti. K jednotlivým inštaláciám budú mať prístup iba kompletne zaočkovaní návštevníci, ktorí sa musia pred vstupom preukázať QR kódom v GreenPasse.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.