Biela noc: Festival Fest Anča – animované filmy pre deti

Dátum a čas:
piatok - 15. 10. 2021 - nedeľa - 17. 10. 2021 - 17:00 - 22:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Súčasťou Bielej noci je aj festival Fest Anča. Jeho organizátori pripravili kolekciu jedinečných súčasných krátkych filmov pre deti od štyroch rokov, ktoré inde neuvidíte. V dňoch 15. – 17. októbra 2021 o 17:00 hodine ich v Kasárňach/Kulturparku čaká veselá filmová jazda, ktorá prinesie nezabudnuteľné vizuálne aj príbehové zážitky zo sveta animácie.

Pásmo snímok z rôznych krajín (od Francúzska až po Japonsko) je reprezentatívnym výberom plným zábavy, poučenia, jedinečných autorských prístupov, nápaditých výtvarných štylizácií a originálnych techník, aké dokáže deťom ponúknuť jedine autorský animovaný film.

PROGRAM:

MIDO A ZVERINÁSTROJE
Mido býva sám a rád si spieva. Jedného dňa sa uňho doma zastaví zvieracia kapela. Vďaka nej si uvedomí, že veľmi túži stať sa jej súčasťou a aj to, že naozaj nevie spievať.

V MÚZEU
Každý paleontológ a každý chlapec so záujmom o dinosaury vie, že za svetom týchto prehistorických zvierat sa treba vybrať do múzea.

MARMELÁDA
Chcete sa stať hrdinom? Občas stačí iba lietať! Inovatívna ručne vyrobená animácia výšivkou.

JARNÝ PRÍBEH
Psík, ktorého sa chceli zbaviť, čaká priviazaný k lampe pri ceste, kým nestretne mladého nádejného astronauta a profesionálnu cyklistku, ktorá sa snaží pokoriť svoj osobný rekord.

STEBLO KUKURICE
Príbeh o princeznej, ktorej výška komplikuje život. Kráľ chce dcéru vydať, preto usporiada ples, no všetci nápadníci zhrozene zdupkajú. Zúfalstvo a náhoda nakoniec privedú Steblaňu ku šťastiu.

MŇAMI HAMI…
Hladný dinosaurus jedného dňa v lese natrafí na podivuhodné skákajúce vajce. Keď ho prehltne, ucíti v bruchu nezvyčajné škvŕkanie. No teda!

ALJAŠKA
Príbeh o psíkovi, duchovi Aljašského polostrova, ktorý nevrhá tieň, ale vyžaruje polárnu žiaru a hľadá si kamarátov.

UPOZORNENIE: Aby mohli byť v bordovom okrese diela vystavené, bolo nevyhnutné upraviť aj podmienky návštevnosti. K jednotlivým inštaláciám budú mať prístup iba kompletne zaočkovaní návštevníci, ktorí sa musia pred vstupom preukázať QR kódom v GreenPasse.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.