BIELA NOC – Luke Jerram: Múzeum mesiaca (Museum of the Moon)

Dátum a čas:
sobota - 30. 09. 2017 - nedeľa - 01. 10. 2017 - 17:00 - 0:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Kunsthalle/Hala umenia sa počas najväčšieho a najnavštevovanejšieho festivalu súčasného umenia Biela noc premení 30. septembra na „Museum of the Moon“ (Múzeum mesiaca). Autorom umeleckého diela je multidisciplinárny umelec z Veľkej Británie Luke Jerram.

Monumentálny svietiaci mesiac, vznášajúci sa nad hladinou bazéna, ktorého priemer je sedem metrov, pozostáva z detailných záberov NASA z povrchu Mesiaca. V mierke približne 1:500 000 každý centimeter vnútorne osvetlenej sochy predstavuje päť kilometrov skutočného mesačného povrchu. Inštalácia je prepojením záberov Mesiaca, mesačného svetla a sprievodnej zvukovej kompozície oceňovaného skladateľa Dana Jonesa.  Spoločne vytvárajú magické dielo, ktoré upozorňuje na najnovšie vedecké poznatky z vesmíru a zároveň zosobňuje jednotlivé osobné príbehy spojené s Mesiacom.

Luke Jerram sa venuje sochárstvu, tvorbe inštalácií a live art projektom. Žije vo Veľkej Británii, avšak už 19 rokov pôsobí medzinárodne. Je tvorcom niekoľkých pozoruhodných umeleckých projektov, ktoré nadchli a inšpirovali ľudí po celom svete. Vo svojej tvorbe paralelne rozvíja niekoľko príbehov. Po svete je známy svojimi veľkoformátovými verejnými umeleckými dielami.

Inštaláciu si môžu návštevníci pozrieť od 19:00 do 02:00 hod.

Vstupné: 5 € (vstupenka platí pre všetky interiérové inštalácie v meste)

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.