Biela noc – Maotik: Aeryon, Veni Academy a Alex Guevara

Dátum a čas:
sobota - 30. 09. 2017 - nedeľa - 01. 10. 2017 - 17:00 - 0:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Technológia je neoddeliteľnou súčasťou Bielej noci a často je aj inšpiráciou pre jednotlivé diela, ktoré sú počas festivalu súčasného umenia prezentované. Kanadský umelec Maotik sa inšpiroval lietajúcimi objektmi – dronmi, ktoré sú dnes používané nielen vo vojnových zónach a na sledovanie osôb, ale aj na zachytávanie krajiny či podujatí do dych berúcich panoramatických záberov.

Výsledné dielo Aeryon, ktoré uvidia návštevníci v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku 30. septembra, je pôsobivá audiovizuálna inštalácia, ktorá približuje krásu leteckých pohľadov na krajinu. Jeho digitálna krajina je tvorená analýzou dát, ktoré neustále premieňajú jej podobu a každý okamih tohto predstavenia je tak celkom jedinečný a neopakovateľný. Autor jednotlivým informáciám, ako sú hory, oceány či mestá, priraďuje špecifické vizuálne aspekty, ktoré spolu s ďalšími údajmi, ako napríklad veľkosť miest, počet obyvateľov, sila vetra či predpoveď počasia, tvoria výsledné dielo.

Okrem rôznych inštalácií, ktoré sú návštevníkom prístupné počas celej noci, podujatie pravidelne prináša aj výnimočné predstavenia, ktoré možno zažiť len v určitý čas. Určite si nenechajte ujsť audiovizuálne predstavenie Veni Academy a Alexa Guevaru AUS DEN SIEBEN TAGEN v budove Alfa v Kasárňach/Kulturparku (20:00 a  21:30, trvanie 30 minút). Medzinárodný študentský súbor pod vedením Daniela Mateja naštuduje výber z diela významného experimentálneho skladateľa Karlheinza Stockhausena. Digitálny umelec Alex Guevara,  pochádzajúci z Peru a žijúci v Berlíne, ku koncertu vytvorí unikátnu videoprojekciu.

Inštalácie si môžu návštevníci pozrieť od 19:00 do 02:00 hod.

Vstupné: 5 € (vstupenka platí pre všetky interiérové inštalácie v meste)

Vstupenky online:

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.