Biela noc – Marek Kvetan: Fuscum subnigrum

Dátum a čas:
piatok - 15. 10. 2021 - nedeľa - 17. 10. 2021 - 18:30 - 22:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Vďaka multimediálnemu slovenskému umelcovi Marekovi Kvetanovi sa Galéria Alfa v Kasárňach/Kulturparku ponorí do Bielej noci aj v dňoch 15. – 17. 10. 2021. Inštalácia bude návštevníkom prístupná od 18:30 do 22:00 hod.  

Francúzsky filozof G. Deleuze hovorí v knihe Záhyb o komunikácii „medzi zahnutiami matérie a záhybmi duše“. Pôvodne oddelené roviny (tela a duše, figuratívnosti a abstrakcie) sú zjednocované záhybmi, popierajúcimi jednoznačné rozlíšenie medzi vonkajším a vnútorným. Zodpovedá to komplikácii, s ktorou pracuje objekt Mareka Kvetana. Formou parafrázuje tzv. morové stĺpy a je vytvarovaný z organicky generovanej hmoty do podoby kónického stĺpu – kužeľa.

UPOZORNENIE: Aby mohli byť v bordovom okrese diela vystavené, bolo nevyhnutné upraviť aj podmienky návštevnosti. K jednotlivým inštaláciám budú mať prístup iba kompletne zaočkovaní návštevníci, ktorí sa musia pred vstupom preukázať QR kódom v GreenPasse.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.