Biela noc – Michal Štrompach: Dodekaflex

Dátum a čas:
piatok - 08. 10. 2021 - nedeľa - 10. 10. 2021 - 18:30 - 22:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Po niekoľko večerov počas trvania Bielej noci môžete doma pokojne zhasnúť svetlo a prísť do parku Kasární/Kulturparku. Od 18:30 do 22:00 hod. tam bude v dňoch 8. – 10. októbra 2021 a v nasledujúce víkendy svietiť inštalácia Dodekaflex od slovenského výtvarníka Michala Štrompacha.

Pútavé vizuálne variácie oživia pôvodne neživý objekt a zaplavia park atmosférou, ktorá spestrí váš večer. Digitálna projekcia vznikla v spolupráci s Martinom Piterkom (mapping) a Ondrejom Štefíkom (3D print). Štrompach sa inšpiroval Platónskymi telesami. Jeden z nich – dvanásťsten, vytvára ako trojdimenzionálny objekt a vdychuje mu život digitálnou animáciou, ktorú vrství a expanduje do priestoru. Po zotmení sa tak vďaka digitálnemu mappingu z chladného geometrického tvaru stáva dýchajúca, pulzujúca, amorfná bunka. Príďte sa ňou očariť.

Dielo podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

UPOZORNENIE: Aby mohli byť v bordovom okrese diela vystavené, bolo nevyhnutné upraviť aj podmienky návštevnosti. K jednotlivým inštaláciám budú mať prístup iba kompletne zaočkovaní návštevníci, ktorí sa musia pred vstupom preukázať QR kódom v GreenPasse.

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.