Biela noc – Radovan Dranga & Alex Zelina: Øuroboros a Waxworm

Dátum a čas:
piatok - 15. 10. 2021 - nedeľa - 17. 10. 2021 - 18:30 - 22:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Øuroboros sa interpretuje ako symbol večnej obnovy alebo cyklu života, smrti a znovuzrodenia. Symbolizuje cyklickú podstatu vesmíru: stvorenie zo skazy, život vznikajúci zo smrti. Zdá sa, že aj my ľudia nasledujeme tento základný kód vesmíru. Kde tvoríme a ničíme – príroda vždy prežije. Ponoriť sa do atmosféry svetelno-zvukovej inštalácie od autorskej dvojice Alex Zelina a Radovan Dranga môžete v Kasárňach/Kulturparku ešte v dňoch 15. – 17. 10. 2021 po zotmení od 18:30 do 22:00 hod.

Nebude to jediné dielo dvoch umelcov. V Košiciach predstavia aj svetelný objekt Waxworm, ktorým demonštrujú, kde sa príroda môže ocitnúť dlho po tom, ako tu my už nebudeme. Čo bolo kedysi mýtom, stáva sa realitou. Svet tvorený pozostatkami ľudskej technológie, na ktoré sa príroda adaptovala, v záujme jej prežitia. Waxworm je húsenica, z ktorej vyrastie moľa, patriaca do čeľade Pyralidae. Je to hmyz, ktorý požiera plastový odpad. Je príkladom toho, aká je príroda silná. Vízia prírody budúcnosti, ktorá je z istej časti tvorená zo zvyšku výdobytkov techniky. Projekt reflektuje skutočnosť, že príroda vždy prežije, a ak chce ľudstvo prežiť tiež, musí sa jej prispôsobiť. Príroda sa totiž prispôsobí vždy.

UPOZORNENIE: Aby mohli byť v bordovom okrese diela vystavené, bolo nevyhnutné upraviť aj podmienky návštevnosti. K jednotlivým inštaláciám budú mať prístup iba kompletne zaočkovaní návštevníci, ktorí sa musia pred vstupom preukázať QR kódom v GreenPasse.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.