Onishi Yasuaki: Vertikálny a prevrátený objem – výstava

Dátum a čas:
piatok - 02. 10. 2015 - piatok - 23. 10. 2015 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Súčasťou festivalu Biela noc je na mieru vytvorená inštalácia významného japonského umelca Onishiho Yasuakiho, ktorý pre Galériu Alfa v Kasárňach/Kulturparku vytvoril dve unikátne diela. Priestorové inštalácie sa navzájom ovplyvňujú a na seba nadväzujú. Sú výsledkom skúmania hmoty, objemu a prázdnoty. Výstava potrvá do 8. novembra.

Vertikálny objem AL

Zhluk valcovitých vriec, vejúcich v priestore sa pomaly rozpína a sťahuje vo vertikále. Organické pohyby tohto polyetylénového materiálu v divákovi evokujú možnosť ‘vidieť a siahnuť na prázdnotu’. Počas vytvárania tohto diela, Onishi objavil objem zodpovedajúci vzduchu a prázdnote, ktorý neskôr rozvinul vo svojom doposiaľ najvýznamnejšom diele ‘Prevrátený objem’.

Prevrátený objem AL

V rozsiahlej priestorovej inštalácii Prevrátený objem sa Onishi stáva skutočným majstrom ‘tvarovania prázdnoty’. Opäť pracuje s pre neho typickým ľahkým polyetylénovým materiálom, ktorým tentokrát vypĺňa takmer celý priestor. Skúma tak hranicu medzi hmotou a prázdnotou, čiernobielou plochou, vizuálnym minimalizmom a priehľadnosťou. Pri tejto site-specific inštalácii pracuje s priestorom a plochou, kde pomocou polyetylénového materiálu vytvára rôznorodý povrch nestálych, krehkých levitujúcich hôr. Pri vstupe do ‘prázdneho’ interiéru je pozorovateľ zaplavený jemným svetlom a tieňmi, ktoré vytvárajú vznášajúcu sa ľahkú prikrývku. Umelec návštevníkom ponúka novú a jedinečnú skúsenosť, ‘vidieť sochu z obrátenej strany.’

Otváracie hodiny: utorok – nedeľa od 11:00 do 18:00 hod.

Yasuaki Onishi: reverse of volume (RG) from Walley Films on Vimeo.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.