Cinefil – Projekt 100 – Biely boh

Dátum a čas:
štvrtok - 30. 10. 2014 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


6931_biely_55Fascinujúci filmový príbeh Biely boh je postavený na silnom, univerzálnom príbehu a tiež na výnimočnej režijnej práci, nielen s ľudskými, ale najmä so zvieracími hercami. Je modernou verziou Lassie a hlavnou hrdinkou filmu je tentoraz sučka Hagen. Patrí malej Lilly, ktorá sa dostane do starostlivosti otca a ten psa po nových vládnych opatreniach jednoducho vyhodí na ulicu. Hagen hľadá cestu späť. Film diváka strhne nielen spôsobom, akým sa v ňom pracuje so psími „hercami“, ale aj vďaka  metaforickému presahu, ktorým odkazuje na dnešnú komplikovanú spoločnosť. Keď sa po sérií udalostí strhne vojna medzi psím gangom a ľuďmi, Lili je možno jediná, kto dokáže zabrániť katastrofe. Mundruczó sa v oficiálnych materiáloch k filmu vyjadril, že si zámerne pre  svoj film vybral namiesto spoločenskej menšiny psov, aby mohol o citlivej téme, akou je postavenie  znevýhodnených a slabých menšín v spoločnosti, rozprávať slobodnejšie.

Mundruczó/HU,DE, SE/2014/119 min.

Hrajú: Zsófia Psotta, Sándor Zsótér, Lili Horváth a ďalší.

Cinefil v spolupráci s ASFK vám prináša 20. ročník najväčšej putovnej prehliadky filmov na Slovensku!

Od septembra do decembra si môžete v Košiciach v Kasárňach/Kulturparku vychutnať súčasné, ale aj kultové filmy slovenskej a svetovej produkcie.

Všetky filmy sa začínajú premietať  o 18:00 hod.

Vstupné: 3 €, s preukazom ASFK 2 €.

Rezervácie lístkov prijímame na: rezervacie@kinousmev.sk


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.