Bloom – akustický koncert

Dátum a čas:
štvrtok - 15. 01. 2015 - 17:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Bloom založili Barbora Drahovská (spev) a Lukáš Kyška (gitara) ako svoj akustický projekt krátko po tom, ako sa rozpadla ich rocková kapela Soundrise. Cieľom bolo vytvoriť úprimnú akustickú hudbu, s ktorou sa cítili úzko spätí. Minimalistické obsadenie dua vyústilo do pokojných, až melancholických skladieb, postavených na pestrých gitarových harmóniách a výraznom vokále.

Barbora a Lukáš začali úspešne koncertovať, len čo zložili prvé piesne. Nakoľko chceli svoju hudbu dostať medzi širšie publikum, rozhodli sa natočiť album. Demo, obsahujúce štyri skladby, bolo nahraté v Bratislave v marci 2011. Na jeho masteringu sa podieľal aj významný slovenský basgitarista a producent Oskar Rózsa.

Hoci boli Barbora a Lukáš spokojní so svojim pôsobením, rozhodli sa koncom roka 2011 rozšíriť zostavu o basgitaru a bicie. Z Bloomu sa tak stala štvorčlenná kapela. S basou ju doplnil Jozef Yogi Graus a za bicie si sadol Igor Ajdži Sabo, ktorého neskôr nahradil Michal Fedor.

Pridaním dvoch nových nástrojov bol zvuk kapely živší a energickejší, no zachoval si aj svoju jemnosť a krehkosť. Repertoár kapely je rôznorodý. Zahŕňa pomalé poetické skladby, ale aj rýchlejšie a veselšie kompozície. Tvorba kapely Bloom je ovplyvnená mnohými hudobnými štýlmi, no napriek tomu je rozoznateľná na prvé počutie. Kapelu je ťažké žánrovo niekam zaradiť, a preto o nej jej členovia hovoria ako o modernom akustickom pesničkárstve.

Vstup na podujatie je bezplatný.

10645266_727052820682405_8519015418167735780_n


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.