Buranteatr: Cigánsky boxer – divadelné predstavenie

Dátum a čas:
pondelok - 25. 09. 2017 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Výmenník Brigádnická


Do Výmenníka Brigádnická zavíta s inscenáciou Cigánsky boxer divadlo Buranteatr z Brna. Vykresľuje skutočný dojímavý príbeh boxerského šampióna Johanna Trollmanna, ktorý zomrel v koncentračnom tábore počas 2. svetovej vojny. Diváci ho uvidia 25. septembra o 19:00 hod. 

Boxerská hviezda, nazývaná Vládca, sa v roku 1933 stala nemeckým šampiónom v semi-heavyweight, no titul mu neskôr odobrali kvôli rómskemu pôvodu. Johann bol karikatúrou „árijského“ športovca s vyblednutými blond vlasmi a korálkou. V roku 1943 násilne zomrel vo Wittenbergu, v koncentračnom tábore Neuengamme.

O dráme Cigánsky boxer sa divák dozvie aj z Rómskeho magazínu, kde o nej hovorí predstaviteľ hlavného hrdinu – herec Filip Teller v prvých 8 minútach predstavenia.

Buranteatr je súbor nesúrodých multidisciplinárnych a medzigeneračných umelcov, ktorí radovo a anarchicky prestavujú príbeh, formu, produkciu, pohlavie a žánre, aby rozvíjali a prezentovali surrealistické ikonoklastické divadelné inscenácie. Ich práca zahŕňa absurdné, chaotické, neznáme, nemožné a neskutočné rozprávanie. Súbor tvoria spisovatelia, režiséri, umelci, dizajnéri, bábkari, taxidermisti, hudobníci, choreografi, pedagógovia a automechanici.

Predstavenie sa uskutoční vďaka podpore a pomoci občianskeho združenia IN MINORITA.

Vstup: voľný

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.