BylinKE

Dátum a čas:
piatok - 06. 06. 2014 - 14:00 - 16:00

Miesto konania:
Výmenník Wuppertálska


bylinke

Od júna až do konca roka vás Eva Sitášová prevedie cez tajomstvá rôznych druhov byliniek. Projekt BylinKE sa snaží o obnovu tradície zbierania liečivých rastlín v mestách. Chceli by sme preto osloviť všetkých obyvateľov Košíc, bylinkárov a nadšencov zdravého životného štýlu. Ak sa chcete  dozvedeli niečo nové o bylinkách, vyskúšať si ich pestovanie alebo sa naučiť rozoznávať liečivé lúčne byliny, v tom prípade ste viac než vítaní.

Stretávať sa budeme vždy prvý piatok v mesiaci až do konca roka. Počas chladných mesiacov sa zavrieme do Výmenníka Wuppertálska a vyrobíme BylinKE mapu, vlastný herbár či receptár.

Eva Sitašová, ktorá pracuje ako odborný pracovník – botanik vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach si pre vás pripravila zaujímavé témy stretnutí, zahŕňajúce rozprávanie o liečivých, jedlých či jedovatých rastlinách, o tom, kedy je najvhodnejší čas zberať rastliny, či a aká kozmetika sa dá vyrobiť.

Na najbližšom stretnutí BylinKE si prejdeme históriu zberu našimi predkami, spôsobu ich prípravy a využití na liečivé účely, ktoré boli často považované za čary a mágiu. Vidíme sa 6. júna o 16:00 vo Výmenníku Wuppertálska.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.