Camino na kolečkách – beseda

Dátum a čas:
piatok - 23. 11. 2018 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa


Jan Dušek a Petr Hirsch presvedčia, že na vozíku sa život nekončí. O svojom 640 kilometrovom putovaní do Santiaga de Compostela na invalidnom vozíku po Španielsku prídu porozprávať a premietnuť cestopisný dokument do pavilónu Papa 23. novembra o 18:00 hod.

Jan Dušek (38) je odhodlaný človek s progresívnou formou roztrúsenej sklerózy. Rozhodol sa pokoriť takzvanú Svätojakubskú púť na invalidnom vozíku a dôjsť do Santiaga s prosbou o spomalenie priebehu choroby. Na cestu sa vydal so svojim deväťročným synom, niekoľkými priateľmi a filmovou kamerou v dňoch 10. 5. – 13. 6. 2017. Organizátorom cesty bol známy pútnik Petr Hirsch (projekt Pešky okolo sveta). Počin Jana Dušeka chcela režisérka Eva Toulová spolu s kameramanom Tomášom Lénárdom, ktorí putovali pešky s ním, zaznamenať v celovečernom dokumente Camino na kolečkách.

Zmyslom dokumentu i samotnej cesty je ukázať, že na vozíku sa život nekončí a aj v ťažkej životnej situácii je možné plniť si sny. Jan Dušek sa tak môže stať inšpiráciou pre ďalších chorých a vzorom pre svojho malého syna.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.