Čarovná cesta do Afriky – film

Dátum a čas:
nedeľa - 18. 12. 2016 - 15:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Španielsky film Čarovná cesta do Afriky, ktorý sa bude premietať v Kasárňach/Kulturparku 18. decembra o 17:00 hod.,  je magická rozprávka nielen pre deti. Ukáže, ako ďaleko vás dokáže uniesť vaša vlastná predstavivosť.

Po viacerých dokumentoch v kinách a televízii (Mystery on the Nile, 2005, The Nomad Experience, 2006) sa americký filmový režisér Jordi Llompart vrhol do tvorby prvého európskeho 3D filmu, ktorý kombinovaním živých hercov s počítačovou animáciou rozpráva neuveriteľný príbeh neposednej a večne zvedavej 10-ročnej Jany s nesmierne živou fantáziou.

Po stretnutí s africkým chlapcom v barcelonských uliciach sa Jana so svojím čarodejným okrídleným koňom vydáva na magickú cestu do srdca Afriky, na ktorej je jediným obmedzením jej vlastná fantázia. Počas náročného putovania úchvatnou africkou prírodou sa Jana so svojím verným spoločníkom stretáva s miestnymi deťmi, magickými bytosťami, exotickými divokými zvieratami, a predovšetkým s Melom, miestnym chlapcom, ktorý ju sprevádza na ceste za poznaním zmyslu života. Llompartov film vás zavedie tam, kde sa detskej fantázii medze nekladú a kde dospelí oživia svoju detskú hravosť a bezstarostnosť.

Llompartova vizuálne podmanivá imaginárna cesta za poznaním získala v roku 2011 katalánsku filmovú cenu Gaudí (Premis Gaudí) za najlepšie špeciálne efekty, udeľovanú Katalánskou filmovou akadémiou.

Vstupné: 2 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.