Cassovia Classic – zraz veteránov

Dátum a čas:
sobota - 25. 05. 2019 - nedeľa - 26. 05. 2019 - 16:00 - 8:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Nový začiatok starých čias je slogan 6. ročníka zrazu veteránov Cassovia Classic, ktorý sa v tomto roku uskutoční v Košiciach  v dňoch 23. – 26. mája.  Existuje veľa dôvodov, prečo si prehliadku historických vozidiel nenechať ujsť . Do metropoly východu sa po vlastných kolesách dostavia tie najzaujímavejšie veterány, ktoré sa predvedú návštevníkom nielen v statickej ukážke, ale aj nostalgickou jazdou po nádherných trasách východného Slovenska.  Program vyvrcholí záverečným ceremoniálom s udeľovaním cien 25. mája 2019 o 18:00 hod.  v Kasárňach/Kulturparku, kde sa sústredia všetky nablýskané prezentované autá, ktoré si budú môcť Košičania pozrieť do nedeľňajšieho rána do 10:00 hod.

Na obdivovateľov starých áut čaká celý rad sprievodných atrakcií ako expozícia poľnohospodárskej techniky, zapožičanej z múzea v Trebišove, historické pletenie lán, výstava historických bicyklov, legendárnych skútrov Vespa, bábkové divadlo pre deti či fotopointy. Pokochať sa budú môcť naozaj nádhernými štvorkolesovými skvostami, ktorých majitelia sú právom hrdí. Plejáda ukážkových vozidiel bude naozaj pestrá. Každé zo 44 áut má svoju historickú hodnotu a predstaviť ich prídu nadšenci nielen zo Slovenska, ale aj Česka, Poľska, Maďarska, Ruska či Anglicka. Punc veterána získava vozidlo staršie ako 30 rokov, ale medzi skutočných deduškov určite patria Rolls Royce 40/50 z roku 1914 či Dolge Sedan de luxe z roku 1928.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.