Cassovia Skate Cup 2019 – preteky skejterov

Dátum a čas:
sobota - 08. 06. 2019 - 8:00 - 22:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Blíži sa jún a s ním aj najväčšie medzinárodné skateboardové podujatie na Slovensku Cassovia Skate Cup. Šiesty ročník sa po úvodných komplikáciách bude konať v dňoch 7. – 8. júna 2019. Tohtoročné preteky budú trochu s iným programom, ale dôležité je, že sa uskutočnia. Priaznivci tohto adrenalínového športu sa budú musieť zaobísť bez tradičného zjazdu z kopca nad Amfiteátrom a neuvidia ani súťaž o najlepší trik v amfiku. Klasická celodenná súťaž na bielom námestí pred Kasárňami/Kulturparkom im to však 8. júna vynahradí. Večer predtým predvedú v rámci warm-upu svoje umenie pri Dolnej bráne.

Okrem dychberúcich akrobacií je pre návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program s vyhodnotením najlepších skejterov. Obhájiť prvenstvo sa bude snažiť jeden z najlepších súťažiacich Slovákov Richard Tury, ktorý sa momentálne pripravuje na kvalifikáciu na olympiádu. Okrem domácich sa do súťaže prihlásili aj športovci z rôznych krajín, takže konkurencia bude silná. Účastníci pretekov dajú to najlepšie zo seba a divákom ukážu, čo je to pravé skejtové nasadenie.

V Košiciach sa začala skupina skejterov formovať ešte v roku 1991, kedy sa uskutočnil prvý a zároveň posledný ročník pretekov pred Bielym domom. Znovuoživenie novou generáciou nastalo až v roku 2014

Vstup zdarma


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.