CE∙ZA∙AR 2015 – výstava

Dátum a čas:
piatok - 11. 12. 2015 - nedeľa - 10. 01. 2016 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Slovenská komora architektov udeľuje každoročne ocenenie CE∙ZA∙AR za profesionálny výkon – zrealizované dielo architektonického umenia, ktoré prispieva k obohateniu hmotnej kultúry na Slovensku. Cieľom je podporiť svojich členov – architektov v prezentácii ich tvorby a zároveň priblížiť význam architektúry a umeleckú hodnotu zrealizovaných diel verejnosti.

Po slávnostnom vyhlásení víťazov Slovenská komora architektov prezentuje všetky prihlásené diela formou putovných výstav po celom Slovensku. CE∙ZA∙AR poputuje v decembri tradične aj do Košíc – do priestorov Kasární/Kulturparku. Víťazné, ale aj nominované diela si budú môcť Košičania pozrieť v budove Bravo na 1. poschodí od 11. 12. 2015 do 10. 1. 2016. Vernisáž výstavy sa uskutoční 10. decembra o 18:00 hod.

Medzinárodná odborná porota vybrala na XIV. ročníku najlepšie diela zo 100 prihlásených do súťaže. Úlohou ocenenia je zdôrazňovať kultúrnu hodnotu architektonických diel, podporovať excelentnosť profesionálnych výkonov architektov, no predovšetkým kultivovať verejné povedomie o architektúre ako takej a o kvalitách budovaného životného prostredia.

Víťazi ceny CE∙ZA∙AR 2015 v šiestich kategóriách boli vyhlásení  v októbri v Bratislave, kde im odovzdali sošky „Bronzový domček CE∙ZA∙AR-a“ od akademického sochára Jána Hoffstädtera. Okrem šiestich oficiálnych víťazov bola udelená aj Cena verejnosti, ktorú na základe internetového hlasovania získalo dielo Rodinný dom v Rusovciach od autorov Maroša Fečíka a Miriam Fečíkovej. Dielo Komunitné centrum Máj od autorov Michala Sula, Miriam Liškovej a Jozefa Skokana navrhla porota na nomináciu na prestížnu Cenu Európskej únie Mies van der Rohe Award.

Otváracie hodiny: utorok – nedeľa, 11:00 – 18:00 hod.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.