CE-ZA-AR – výstava architektonických diel

Dátum a čas:
utorok - 19. 11. 2019 - nedeľa - 01. 12. 2019 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Oscar


Laureáti 18. ročníka architektonickej súťaže CE-ZA-AR, ktorej vyhlasovateľom je Slovenská komora architektov, sú už známi. S ich tvorbou sa bude môcť verejnosť oboznámiť aj v Košiciach na výstave v pavilóne Oscar v Kasárňach/Kulturparku. Práce architektov z celého Slovenska a nielen ocenené, si budú môcť záujemcovia pozrieť od 19. novembra do 1. decembra 2019 denne okrem pondelka od 11:00 do 18:00 hod.

Úlohou ocenenia CE∙ZA∙AR je zdôrazňovať kultúrnu hodnotu architektonických diel, podporovať kvalitu profesionálnych výkonov architektov, no predovšetkým kultivovať verejné povedomie o nutnosti rozvoja kvalitnej architektúry ako základného princípu zvyšovania kvality životného prostredia vytváraného výstavbou.

Medzinárodná porota vybrala z celkového počtu 100 prihlásených návrhov 18 nominácií v šiestich kategóriách: Rodinné domy Bytové domy, Občianske a priemyselné budovy, Interiér, Exteriér a v novej kategórii Fenomény architektúry, ktorá umožnila oceniť rôzne aspekty architektonickej kvality.

Držiteľom ocenenia sú aj Kasárne/Kulturpark, kde sa výstava koná. V roku 2014 získali až dve ceny za architektúru v kategórii Exteriér a Občianske a priemyselné budovy. Porotu vtedy zaujal otvorený verejný priestor, pozostávajúci z dvoch vzájomne sa doplňujúcich prostredí – parku a nového námestia a prestavba areálu pôvodných rakúsko-uhorských kasární z 19. storočia na multižánrové kultúrne centrum.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.