Cesta svetla – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 05. 11. 2015 - sobota - 05. 12. 2015 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


 „Cesta svetla“ je názov výstavy, ktorá prostredníctvom fotografií pootvorí dvere do sveta zrakovo postihnutých ľudí. Jej cieľom je podnietiť návštevníkov k pozastaveniu a zamysleniu sa nad rozmanitosťou života. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska pripravila prezentáciu fotografií zo súťaže, ktoré si bude môcť verejnosť pozrieť vo výstavných priestoroch na prízemí budovy Bravo v Kasárňach/Kulturparku od 5. novembra do 5. decembra.  

Výstava vypovedá o zrakovom postihnutí cez umenie, ktoré hovorí univerzálnym jazykom, zrozumiteľným pre každého, s cieľom dotknúť sa čo najširšieho okruhu ľudí a tým búrať bariéry, ktoré ľudia so zrakovým postihnutím musia na svojej ceste k plnohodnotnému životu stále prekonávať.

Témou 12. ročníka fotografickej súťaže bol svet s ťažkým postihnutím zraku. Do súťaže sa zapojili vidiaci aj autori so zrakovým handicapom, ktorí prijali výzvu nazrieť do tohto sveta a otvoriť ho širokej verejnosti. Počas budúceho roka bude usporiadaných viacero takýchto výstav na celom území Slovenska.

Problematika zrakového postihnutia je pre širokú verejnosť známa len veľmi povrchne. Ľudí s týmto problémom si zvyčajne spájame len s bielou palicou, ale väčšia časť ich života ostáva skrytá a nepoznaná. Aj cez túto výstavu môžeme nazrieť do sveta, ktorý je rovnako farebný a krásny, len všetci ho vidíme a vnímame trochu inak.

Vstup: voľný

Otváracie hodiny: utorok – nedeľa od 11:00 – 18:00 hod.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.