Cestovateľské kino: Kórejské denníky

Dátum a čas:
pondelok - 03. 04. 2017 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Cestovateľské kino ponúkne návštevníkov v Kasárňach/Kulturparku  cestovanie po Južnej Kórei s Oliverom Filanom. Svoje Kórejské denníky otvorí 3. apríla o 19:00 hod. Záujemcovia sa dozvedia o Kórei všetko, čo chcú vedieť. Cestovateľ prichádza so svojimi zážitkami, ktoré zozbieral za sedem mesiacov na druhom konci sveta. Žil tam, pracoval a spoznával krajinu nielen ako turista, ale poriadne do hĺbky. Presvedčí, že aj hypermoderná spoločnosť vie byť poriadna exotika.

Oliver Filan odpovie na otázky, či Kórejci naozaj tak tvrdo pracujú, koľko tak asi za večer vypijú sodžu, vysvetlí čo to vôbec je a či by ho odporučil someliér k hostine zo surových rýb alebo k dožang džige. Odpoveď dostanete aj na to, či je Soul naozaj New Yorkom Ázie, ako žije mesto s 25 miliónmi obyvateľov, či im nie je pritesno a čo majú spoločné so Slovákmi.

Porozpráva o konzumácii surových morských červov, hyperrýchlych vlakoch, najväčšom nákupnom centre sveta, kláštoroch uprostred mrakodrapov, noci v džimdžilbangu, najkrajších plážach Džedžu, idoloch kórejského popu…

Prezentácia fotografií a videí bude spojená s ochutnávkou kórejského alkoholu a pochutín.

Vstupné: 6 €

Vstupenky online


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.