Cestovateľské kino: Transsibírska magistrála

Dátum a čas:
sobota - 16. 05. 2015 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Cestovateľské kino v Kasárňach/Kulturparku nás 16. mája o 19. hodine zavedie Transsibírskou magistrálou do ruských miest, ktoré táto najdlhšia nepretržitá železničná trať sveta a hlavná dopravná tepna Ruska pretína. Má dĺžku 9 288 km a spája Moskvu s Vladivostokom na pobreží Tichého oceánu. Každý druhý deň opúšťa legendárny „Vlak č. 2 (Rossija)“ Jaroslavľskú železničnú stanicu a po siedmich dňoch končí pri Japonskom mori.

Čo sa dá zažiť za tri týždne vo vlaku? Vidieť najdôležitejšie mestá Ruska, najhlbšie a najčistejšie jazero sveta Bajkal, hlavné mesto Buriatska Ulan-Ude. „Bábušky“ na perónoch majú pre teba všetko.

Na viac ako 9-tisíc kilometrov dlhej železnej ceste do hlbokej ruskej duše nadviaže nedotknutá príroda Mongolska a napokon kulinársky, aj historicky pestrý Peking a legendárny Čínsky múr. Pozrieme si však aj smer trate na Ďaleký východ, kde Tichý oceán zvlažuje vodami Vladivostok.

Žijúca vlaková legenda Transsibírska magistrála je  cesta, ktorú si treba vyskúšať aspoň raz za život. Priblíži ju komentované premietanie fotografií, spojené s diskusiou.

Vstupné: 2 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.