CHRIS JENNINGS DRUM´N KOTO (Konvergencie)

Dátum a čas:
pondelok - 02. 06. 2014 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


KON14-KE_drumNkoto-trio_220x170px

Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie vznikol v roku 2000 v Bratislave. Od roku 2008 festival cestuje po Slovensku a posledné roky si našiel miesto aj v Košiciach.  Konvergencie každoročne vytvárajú priestor pre umelcov a milovníkov hudby, kde sa môžu priblížiť k rôznym žánrom, projektom a osobnostiam komornej hudby z celého sveta. K programu patrí aj pondelkové podujatie o 20. hodine v Kasárňach/Kulturparku – CHRIS JENNINGS DRUM´N KOTO.

Mieko Miyazaki – koto

Chris Jennings – kontrabas

Patrick Goraguer – bicie, iránsky santur

Nahrávka, ktorá vedie poslucháča do neznámych krajín bez akýchkoľvek hudobných hraníc.“ (Culture Jazz)

Kanadský kontrabasista Chris Jennings, známy zo spolupráce s renomovanými jazzmanmi ako Dhafer Youssef, Nguyên Lê alebo Thomas Enhco Trio, je lídrom medzinárodného zoskupenia, ktoré prekvapuje unikátnym spojením jazzu a japonského nástroja koto v rukách Mieko Miyazaki. Zostavu dopĺňa Jenningsov dlhoročný spoluhráč, všestranný francúzsky bubeník Patrick Goraguer. Repertoár tria tvoria kompozície Chrisa Jenningsa, no veľký priestor je ponechaný improvizácii založenej na slobodnom skúmaní celého hudobného univerza. „Vydarené stretnutie kozmopolitných virtuózov, ktorí chápu, že dialóg je vždy obohatením.“ (Citizen Jazz).

Vstupenky si môžete zakúpiť aj v Kasárňach/Kulturparku pred koncertom.

Viac informácií:
www.chrisjenningsbass.com
http://www.chrisjenningsbass.com/_index.html/Press_eng..html
http://www.chrisjenningsbass.com/_index.html/DrumnkotoCDprevieweng.html

Vstupenky na: www.ticketportal.sk


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.