Čierne diery – diskusia k výstave

Dátum a čas:
piatok - 06. 08. 2021 - 18:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Pozývame vás na piatkovú diskusiu (a sobotňajší koncert) k výstave 242 grafík Čiernych dier, ktorá je sprístupnená v Galérii Alfa, s členmi združenia Martinom Liptákom a Michalom Tornyaiom. Pripojí sa k nim grafická dizajnérka Katarína Rybnická, ktorej risografia pre Čierne diery bude námetom nového dokumentárneho filmu o Sobraneckých kúpeľoch. Diskusiu bude moderovať umelecký tvorca a teoretik Samuel Velebný. Uskutoční sa 6. augusta 2021 od 18:00 v Kasárňach/Kulturparku.

Na piatkovú diskusiu voľne nadviaže koncert v sobotu 7. augusta o 20:00 v košickej Tabačke Kulturfabrik. Do temného elektronického setu člena Čiernych dier a grafického dizajnéra Michala Tornyaia zasiahne výtvarník a hudobník Boris Sirka. Improvizovaný set prejde do vystúpenia projektu BIOS s grafickým dizajnérom Jozefom Tušanom.

Čierne diery sa od roku 2014 venujú architektúre, ktorá je na Slovensku dlhodobo prehliadaná. Od storočných tovární, cez chátrajúce kúpele až po ikony modernej architektúry. Podarilo sa im nadchnúť Slovensko naprieč generáciami a v krátkom čase sa stali „inštitúciou“ podporujúcou kultúrne dedičstvo, umenie a zberateľstvo. Súčasťou ich aktivizmu je tvorba kníh a grafík. Od roku 2015 sa do série grafík zapojilo 75 autoriek a autorov z prostredia výtvarného umenia, ilustrácie a grafického dizajnu.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.