Čínska lekcia

Dátum a čas:
streda - 30. 04. 2014 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na Čínsku lekciu pozýva poľské divadlo Akademia Ruchu do Kasární/Kulturparku, ktorú dajú herci divákom 29. apríla o 19:00. Súbor Akademia Ruchu je jedným z najdôležitejších alternatívnych divadiel v Poľsku. Vznikol v roku 1973 vo Varšave, jeho zakladateľom a umeleckým riaditeľom bol Wojciech Krukowski (1944-2014). Jednou z hlavných čŕt divadla je vizuálne rozprávanie. Umelecké pole pôsobnosti tvorcov kolíše na hranici divadla, výtvarného umenia, performance a filmu. V procese tvorby využívajú pohyb, priestor a sociálny odkaz, ktorý sa však nemusí vylučovať s umeleckým radikalizmom. Predstavenia Akademie Ruchu mohli vidieť diváci takmer vo všetkých krajinách Európy a Ameriky.

Poľské alternatívne divadlo začalo hrať významnú úlohu začiatkom 70. rokov 20. storočia. Tvorili ho rôzne študentské súbory, ako Akademia Ruchu, Teatr Ósmego Dnia a Teatr Provisorium, ktoré sa pokúšali o umelecké experimenty v ostrom kontraste s tradičným repertoárom. Ich činnosť bola často predmetom politických perzekúcií zo strany komunistického režimu.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.