Číta celá rodina – literárny festival

Dátum a čas:
sobota - 29. 09. 2018 - 7:30 - 14:00

Miesto konania:
LitPark – Knižnice pre mládež mesta Košice


Rodinný literárny festival Číta celá rodina sa v tomto roku uskutoční v dňoch 28. – 29. októbra.  Knižnica pre mládež mesta Košice, ponúka množstvo tradičných a netradičných čítaní, zábavných podujatí a zároveň privíta nejednu zaujímavú osobnosť literárnej scény, ako sú tvorcovia súčasnej detskej literatúry a propagátori čítania. Program zahŕňa nielen autorské besedy, veselé zážitkové čítania, divadelné predstavenia, burzu kníh, ale aj množstvo ďalších zábavno-náučných aktivít a tvorivých dielní.

Práve dôležitosť rodiny a rodinného zázemia pre správny vývin detskej osobnosti podčiarkuje riaditeľka knižnice Iveta Hurná: „Projekt Číta celá rodina organizujeme s cieľom vrátiť čítanie do rodín. Cestou takýchto podporných programov sa nám darí prilákať do knižnice celé rodiny. Počas festivalu sa snažíme čítať úplne všade, nielen v pobočkách knižnice. Číta sa v priestoroch škôl, aj v telocvični, na chodbách a v jedálňach.“

V sobotu je v LitParku pripravený bohatý program, ktorý sa začína o 9:30 a potrvá do 16:00 hod. Deti sa môžu tešiť na Zoo v knižnici, Bábkové divadlo Košice príde s predstavením Guľko Bombuľko, chýbať nebude Ujo Jano s hudobnou rozprávkou Ako šašo zaspal v heligóne, Babadlo zavíta medzi čitateľov s hrou Ali Baba – Hopsa, horsa – zem otvor sa! S Michalom Meškom bude diskusia o rovnováhe medzi prácou a rodinou a spisovateľ Tibor Hujdič bude čítať zo zábavnej českej knihy České poleno. Počas dňa budú vytvorené senzorické stanovištia pre najmenších, pripravená je aj burza kníh, V tvorivých dielňach 4 živly návštevníci vniknú do tajov umeleckej keramiky, dozvedia sa viac o liečivých rastlinách a ich účinkoch a modelovať budú z hliny. a Otvorený bude aj kreatívny MiniAteliér so Stonožkou. A aká by to bola zábava bez maľovania na tvár.

Projekt z verejných prostriedkov podporil Fond na podporu umenia.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.